Istnieje wiele czynników, które wpływają na bezpieczeństwo lub zagrożenie zabawki. Jednak wiele z tych czynników jest całkowicie zależnych od wielkości, poziomu aktywności i osobistych preferencji kota. Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest środowisko, w którym kot spędza czas. Chociaż nie możemy zagwarantować entuzjazmu Twojego kota ani jego bezpieczeństwa w przypadku żadnej konkretnej zabawki, możemy zaoferować następujące wskazówki.

Bądź ostrożny

Rzeczy, które są zwykle najbardziej atrakcyjne dla kotów, często są najbardziej niebezpieczne. Zabezpiecz swój dom przed kotem, sprawdzając: sznurek, wstążkę, przędzę, gumki, plastikowe pierścienie do dzbanków na mleko, spinacze do papieru, szpilki, igły i wszystko inne, co mogłoby zostać połknięte. Wszystkie te przedmioty są niebezpieczne, bez względu na to, jak słodko może wyglądać Twój kot, kiedy się nimi bawi.

Unikaj lub zmieniaj zabawki, które nie są odporne na koty, usuwając wstążki, pióra, sznurki, oczy lub inne małe części, które można przeżuć i / lub połknąć.

Miękkie zabawki można prać w pralce. Sprawdź etykiety dotyczące bezpieczeństwa dzieci, ponieważ pluszowa zabawka oznaczona jako bezpieczna dla dzieci poniżej trzeciego roku życia nie zawiera niebezpiecznych wypełnień. Problematyczne wypełnienia obejmują łupiny orzechów i kulki styropianowe. Ponadto sztywne zabawki nie są tak atrakcyjne dla kotów.

kot
fot.pexels

Aktywne zabawki

Okrągłe plastikowe pierścienie do zasłon prysznicowych są fajne jako pojedynczy pierścień do poruszania się, chowania lub noszenia lub po połączeniu i zawieszeniu w kuszącym miejscu.
Plastikowe kulki toczone, z dzwoneczkami w środku lub bez.
Piłeczki do ping-ponga i plastikowe piłeczki do golfa z otworami, aby pomóc kotom je nosić. Spróbuj umieścić jedną w suchej wannie, ponieważ uwięziona kula jest o wiele przyjemniejsza niż ta, która ucieka pod kanapę. Prawdopodobnie będziesz chciał wyjąć kule z wanny przed snem, chyba że nie słychać akcji w sypialni. Wydaje się, że druga w nocy to najlepszy czas na tę grę.
Torby papierowe z usuniętymi uchwytami. Torby papierowe są dobre do skakania, chowania się i interaktywnej zabawy. Są również świetnym sposobem na odwrócenie uwagi, jeśli chcesz, aby kot zwracał mniej uwagi na to, co próbujesz osiągnąć. Plastikowe torby nie są dobrym pomysłem, ponieważ wiele kotów lubi je żuć i połykać.
Zabawki owinięte sizalem są bardzo atrakcyjne dla kotów, które ignorują miękkie zabawki.
Puste tekturowe rolki po papierze toaletowym i ręczniki papierowe są idealnymi zabawkami dla kotów, zwłaszcza jeśli „odwijasz” mały karton, aby je rozpocząć.

kot
fot.pexels

Kocimiętka

Miękkie zabawki wypełnione kocimiętką są przyjemne w kopaniu, noszeniu i pocieraniu.
Zwykłą kocimiętkę można zgnieść i posypać na dywanie lub na ręczniku położonym na podłodze, jeśli chcesz usunąć wszelkie ślady. Olejki z kocimiętki pozostaną na dywanie i chociaż nie są one dla nas widoczne, Twój kot nadal będzie mógł je wąchać.
Spraye z kocimiętką rzadko mają wystarczającą moc, aby były atrakcyjne dla kotów.
Nie wszystkie koty pociąga kocimiętka. Niektóre koty mogą być nadmiernie pobudzone do agresywnej zabawy, a inne mogą być lekko uspokajające.
Kocięta poniżej szóstego miesiąca życia wydają się być odporne na kocimiętkę.
Kocimiętka nie uzależnia i jest całkowicie bezpieczna dla kotów do wtulania, wcierania lub jedzenia.
Zabawki zapewniające komfort

Miękkie pluszaki są dobre do kilku celów. W przypadku niektórych kotów pluszowe zwierzę powinno być wystarczająco małe, aby można je było nosić przy sobie. W przypadku kotów, które chcą „zabić” zabawkę, pluszowe zwierzę powinno być mniej więcej tego samego rozmiaru co kot. Zabawki z nogami i ogonem wydają się jeszcze bardziej atrakcyjne dla kotów.
Pudełka kartonowe, zwłaszcza te trochę za małe, aby Twój kot naprawdę się do nich zmieścił.

Wykorzystaj w pełni zabawki

Obracaj zabawki kota co tydzień, udostępniając jednocześnie tylko cztery lub pięć zabawek. Zachowaj łatwy dostęp do różnych typów. Jeśli Twój kot ma ogromnego ulubieńca, na przykład miękkie „niemowlę”, z którym uwielbia się przytulać, prawdopodobnie powinieneś go zostawić przez cały czas albo zaryzykować gniew kota! Zapewnij zabawki, które oferują różnorodne zastosowania – co najmniej jedną zabawkę do noszenia, jedną do „zabicia”, jedną do skręcenia i jedną dla dziecka.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here