Większość z nas przyznaje się do tego, że przy poznawaniu drugiej osoby, zaraz po twarzy zwraca uwagę na jej włosy. Warto więc o nie zadbać, by stały się naszą wizytówką, a nie powodem do kompleksów. Zadbanie o włosy to już nie tylko dbanie o to, aby były czyste i dobrze uczesane. Jeśli ktoś posiada piękne włosy, to prawdopodobnie poświęca sporo uwagi na to, aby tak ładnie się prezentowały.

Aby dobrze zadbać o swoje włosy najpierw należy je lepiej poznać. To znaczy dowiedzieć się jakiego typu mamy włosy, aby móc wprowadzić odpowiednią pielęgnację. Jest to bardzo ważne, bo stosując pielęgnację niedostosowaną do naszego rodzaju i typu włosów możemy sobie więcej zaszkodzić, niż pomóc. Główny aspekt nad którym musimy się zastanowić to jaki mamy rodzaj włosów. Musimy wybrać jeden konkretny pasujący do naszych włosów opis. Pierwszy rodzaj włosów, to włosy normalne są one miękkie i błyszczące. Nie są przesuszone, łatwo układają się po umyciu i nie mają skłonności do szybkiego przetłuszczania się. Pielęgnując włosy w tym typie warto wybrać szampon przeznaczony do włosów normalnych oraz odżywki lub balsamy pielęgnujące. W lecie warto używać preparatów, które chronią nasze włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Kolejny rodzaj włosów, to włosy suche. Włosy tego typu są sztywne i twarde wynika to z tego, że nasza skóra głowy produkuje zbyt małą ilość sebum. Są one łamliwe i trudne do ułożenia. Włosy tego typu warto myć co kilka dni, by dodatkowo ich nie przesuszać. Musimy też wybrać szampon dostosowany do włosów suchych. Po każdym użyciu szamponu bardzo ważne jest, by nawilżyć włosy używając do tego specjalnie dobranej odżywki. Dzięki temu polepszymy elastyczność włosów, odżywimy je oraz dodatkowo zregenerujemy. O ile to możliwe warto też całkowicie zrezygnować z używania suszarki do włosów, która tylko niepotrzebnie nam je dodatkowo przesuszy.

Następny rodzaj włosów są to włosy zniszczone. Włosy tego typu są bardzo przesuszone, matowe, łatwo się łamią i urywają. Przy oczyszczaniu tego typu włosów warto postawić na szampon zawierający w swoim składzie substancje czynne to znaczy pantenol oraz proteiny. Substancje te wnikają wgłąb włosa i regenerują uszkodzone odcinki oraz dodatkowo wygładzają włosy. Warto użyć odżywki z tej samej serii co szampon, co pogłębi efekt działania. Do rozczesywania tego typu włosów nie należy stosować standardowych szczotek, tylko grzebieni o dużych, rzadko rozstawionych zębach.

Ostatni typ włosów, to włosy ze skłonnością do przetłuszczania. Gruczoły łojowe produkują nadmierną ilość łoju co sprawia, że posiadamy nadmierną warstwę sebum. W wyniku tego włosy tracą swoją puszystość, stają się wiotkie i trudne do ułożenia. Podczas pielęgnacji tego typu włosów trzeba skupić się na tym, by dodatkowo nie podrażnić skóry głowy, bo wtedy osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego.

Powinniśmy używać szamponów lepszej jakości. Niestety przy tego typu włosach jesteśmy raczej zmuszeni do ich codziennego mycia, więc warto postawić na łagodne szampony przeznaczone do naszego rodzaju włosów. Powinniśmy unikać także zbyt mocnego tarcia włosów przy ich wycieraniu. Oprócz tego nie powinniśmy ich energicznie szczotkować oraz myć ich w gorącej wodzie. Istnieje także typ włosów ze skłonnościami do łupieżu. Mając włosy tego typu warto jeszcze bardziej skupić się na ich pielęgnacji. Co najmniej dwa razy w tygodniu powinniśmy używać szamponu przeciwłupieżowego. Podczas mycia musimy się skupić na dokładnym masażu skóry głowy. Oprócz tego włosy należy płukać w wodzie o niezbyt wysokiej temperaturze.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułPerły, jak je nosić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here