Kiedy po raz pierwszy kupujesz kota, następnym przystankiem jest zwykle sklep zoologiczny z artykułami dla kotów. Kuweta jest zawsze na szczycie tej listy, ale niewiele osób myśli o niej jako o czymś wymagającym.

Patrząc na nie, możesz pomyśleć, że jedno pudełko jest mniej więcej takie samo jak inne. Jednak nie wszystkie kuwety są sobie równe; Co więcej, nie wszystkie kuwety są takie same dla wszystkich kotów.

Koty mogą bardzo zwracać uwagę na rozmiar, kształt, głębokość i inne cechy kuwety. I słusznie! Pomyśl o tym, jak byś chciał, gdyby łazienka, z której musiałeś korzystać każdego dnia, była bardzo mała i ciasna? A może trzeba było przejść przez ścianę lub przejść przez labirynt, aby dostać się do łazienki? Lub jeśli toaleta spuszczana jest przypadkowo, gdy przechodzisz obok niej?

Żaden z tych scenariuszy nie brzmi zabawnie, prawda? Jednak właśnie tak może się czuć w przypadku kotów, których jedyną opcją są kuwety, które są dla nich za małe lub mają boki lub obudowy, które są zbyt uciążliwe, aby się nimi poruszać.

kot
fot.pexels

A jeśli chodzi o problem „przypadkowego spłukiwania”, jest to prawdziwy problem dla kotów z automatycznym nabieraniem kuwety – wiele kotów jest przestraszonych dźwiękiem i ruchem, które czasami wydobywają się z ich budki!

Wybór najlepszej kuwety dla kota

A jeśli kot jest wystraszony swoim pudełkiem lub „niewygodny” ze względu na jego rozmiar lub złożoność, jest bardziej prawdopodobne, że będzie szukał innego miejsca, które jest mniej upiorne i wygodniejsze. Twoje pranie lub łóżko wystarczy – dziękuję!

Chcesz tego uniknąć i stresu, jaki powodują niewłaściwe pudełka dla Twojego kota? Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby mieć pewność, że znajdujesz odpowiednie pudełka dla swojego kota.

Ile kuwet powinieneś mieć

Nawet w gospodarstwie domowym z jednym kotem nie powinno to być „jeden i skończony” przy zakupie kuwety. Każdy lubi mieć opcje iz wielu powodów dobrze jest dać je również swojemu kotu, jeśli chodzi o to, gdzie sikają i robią kupę.

Ogólną zasadą jest posiadanie o jedną kuwetę więcej niż liczba kotów – nazywa się to „zasadą n + 1”. Na przykład 2 koty = 3 kuwety i tak dalej.

Posiadanie zbyt małej liczby kuwet jest częstą przyczyną wielu „problemów z toaletą”, które powodują, że koty trafiają do weterynarza lub trafiają do schroniska.

Jak duża powinna być kuweta

To chyba najważniejsza rzecz, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze kuwety dla kota. Ciasne kwatery nie są dla nikogo zabawne! Upewnij się, że kuwety, które wybierzesz dla swojego kota, są wystarczająco duże, aby kot zmieścił się w nim wygodnie, a trochę wolnego miejsca.

Powinny mieć wystarczająco dużo miejsca do poruszania się i kopania w nim bez konieczności wychodzenia. Powinno być dla nich dużo miejsca, aby łatwo uniknąć wszelkich „osadów”, które wciąż są w pobliżu z poprzednich wizyt.

Co do zasady, kuweta o prawidłowym rozmiarze powinna być co najmniej tak długa, jak długość kota, od nosa do czubka ogona (po rozłożeniu), a szerokość powinna być co najmniej tak szeroka, jak długość kota (z ich ogon nie jest wyciągnięty).

Jak wysokie powinny być boki kuwety

Wysokość boków pudełek jest również bardzo ważna do rozważenia. A osobowość i „kondycja” Twojego kota częściowo decydują o wysokości potrzebnych pudełek.

Najlepsza wysokość boksu dla większości kotów: w przypadku kotów, które nie są „opryskiwaczami” lub nie wyrzucają rutynowo śmieci z boksu, zazwyczaj świetnie sprawdza się pudełko o ścianach o wysokości około 5–7 cali (zwłaszcza jeśli jest ono duże) Sprawdź poniżej moje zalecenia dotyczące najlepszej ogólnej kuwety do ogólnego użytku.

Najlepsza wysokość skrzyni dla „opryskiwaczy” i nie tylko: jeśli masz „opryskiwacz”, „kopacz” lub kota ze złym celem w swoim „clowder” (oficjalna nazwa grupy kotów), chcą, aby boki były wystarczająco wysokie, aby zminimalizować ryzyko tych niepożądanych nawyków; ale oczywiście twój kot nadal musi mieć możliwość łatwego i bezbolesnego wchodzenia i wychodzenia z boksu.

kot
fot.pexels

Poszukaj więc pudełek z trzema bokami, które są wystarczająco wysokie, aby zapobiec uderzaniu moczu, kupy lub śmieci o podłogę (zwykle ściany o wysokości około 8–12 cali są dobre), ale mają również niższą stronę wejściową / wyjściową, aby ułatwić wsiadanie i łatwo (ta strona powinna mieć około 5–6 cali). Zobacz poniżej moje zalecenia dotyczące kuwety dla „opryskiwaczy”, „kickerów” i tych, którzy źle celują.

Najlepsza wysokość boksu do problemów z poruszaniem się: jeśli masz młodego kociaka lub jakiekolwiek koty z zapaleniem stawów lub innymi problemami z poruszaniem się, na pewno będziesz potrzebować pudeł z co najmniej jedną bardzo niską stroną. W przypadku większości tych kotów strona wejścia / wyjścia o wielkości około 2,5–3,5 cala zazwyczaj zapewnia odpowiednią równowagę między łatwością wchodzenia i wychodzenia dla kota.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here