Może powiedziałeś sobie, że zaczniesz używać planera, aby zachować porządek. Może radzisz sobie z zaufanym planerem iPhone’a. Tak czy inaczej, jeśli jesteś zainteresowany śledzeniem zadań i załatwianiem spraw w swoim biznesie oraz cieszeniem się spędzaniem czasu z bliskimi bez poczucia winy, musisz mieć planistę.

Niezależnie od tego, czy trzeba przygotować szkolne obiady, czy wybrać pasujące ubrania na pierwszy dzień trzeciej klasy, czy też powiedzieć mężowi, gdzie ma być po wyjściu z pracy, ciężko zapamiętać tyle informacji. Życie może stać się cholernie szalone!

Chcielibyśmy jednak coś zaproponować: użyj papierowego terminarza dnia. Planery dnia papierowego są staromodną instytucją, ale są bardzo skuteczne, abyś był na bieżąco ze wszystkim, co musisz zrobić.
Dlaczego? Planery papierowe zapewniają w dłoni wizualną przestrzeń do zapisywania notatek, tworzenia list rzeczy do zrobienia i notowania pomysłów, gdy jesteś w locie. Zapisywanie rzeczy to odwieczny sposób na załatwianie spraw.

Nie wiem, ile „notatek” iPhone’a mam w telefonie, ale powiem Ci, że w chwili, gdy zostaną wpisane do mojego telefonu, na zawsze znikają z mojej głowy… .Nigdy nie mogę do nich wrócić!
Ucząc się, jak najlepiej korzystać z planowania dnia, możesz zarządzać swoim czasem, a co najważniejsze, mieć mniej stresu!

planer
fot.pexels

Zapoznaj się z poniższą listą najważniejszych wskazówek, jak efektywnie korzystać z planowania dnia:

1.Użyj widoku miesięcznego

Większość, jeśli nie wszyscy planiści, ma miesięczny przegląd. Celem jest użycie jednego planera i tylko jednego. W sekcji miesięcznej możesz zapisać rzeczy, które się nie zmieniają, takie jak urodziny, rocznice, święta, specjalne wydarzenia, takie jak śluby, rachunki i cykliczne spotkania.
Wskazówka: lubię używać żółtego zakreślacza, aby je wyróżnić na wypadek, gdyby znajomy zadzwonił, aby zrobić plany. Użyj kodu koloru, aby pójść o krok dalej!
Skorzystaj z sekcji Plan tygodniowy
W każdą niedzielę wieczorem lubię siadać z moim planistą i patrzeć na nadchodzący tydzień. Jest to szansa na zaplanowanie bardziej ogólnych zadań lub grupy zadań. Na przykład dla mnie może to być „Zaplanuj posty na Facebooku” lub „Napisz e-maile uzupełniające do webinarów”.
Możesz również użyć tej sekcji do przechowywania rzeczy osobistych, takich jak „chwastów w ogrodzie”, „wysyłanie zaproszeń”, „odbieranie znaczków” i innych podobnych zadań.
Wskazówka: Przenieś elementy lub terminy, które mogły zostać wprowadzone do telefonu w tej sekcji.

2. Skorzystaj ze stron planu dziennego

Sekcja dzienna to miejsce, w którym Twój plan staje się naprawdę dobry. W tym miejscu wymieniasz konkretne zadania, które chcesz wykonać. Możesz zaplanować stroje, treningi i daty lunchu.
Używam również tej sekcji, aby podzielić to, co wprowadziłem w sekcji tygodniowej, na oddzielne jednogodzinne lub mniej zadań, aby móc umieścić obok nich „zaznaczenie”, gdy się zakończy. Wykreślanie rzeczy z listy jest takie przyjemne!
Wskazówka: mógłbym opowiedzieć o najlepszych planerach dnia. Jednak użyłem The Best Self Co., która tworzy dziennik z niesamowitymi stronami każdego dnia. Zaczynasz od codziennych afirmacji, zapisując, za co jesteś wdzięczny, wypełniając dzień po czasie notatkami na boku i kończąc dzień tym, za co jesteś najbardziej wdzięczny. To świetna alternatywa dla osobnego dziennika!

planer
fot.pexels

3. Bądź konkretny w swoich krokach

Kiedy planujesz swój dzień, na swojej codziennej stronie pamiętaj, aby postępować szczegółowo. Zamiast „dzwonić”, zapisz „zadzwoń do Susie i umów się na lunch”. Jest bardziej prawdopodobne, że wykonasz swoje zadania, jeśli dokładnie wiesz, w co się pakujesz! Pomaga również dowiedzieć się, ile czasu potrzebujesz na wykonanie zadania.
Wskazówka: w dni, w których mam inne plany lub zobowiązania, takie jak podawanie gorącego lunchu uczniom drugoklasistów lub odmrażanie sobie tyłka podczas dyżurów na placu zabaw, upewniam się, że planuję lekkie zajęcia. Kiedy myślę o innych sprawach, wykonanie połączenia telefonicznego lub zaplanowanie wpisu w mediach społecznościowych jest szybkie i łatwe.

4. Twój planista nie jest Twoim telefonem

Teraz, w tym artykule, kiedy mówię o niesamowitości planowania dnia, zdaję sobie sprawę, że żyjemy w 2017 roku. WSZYSCY używamy naszych telefonów do wprowadzania notatek i spotkań. Niestety, Twój planista nie wyśle ​​Ci przypomnień, które buzzują Twój zegarek Apple na 15 minut przed rozpoczęciem.
Kiedy masz ważne rzeczy, których NIE MOŻESZ zapomnieć, pamiętaj o wpisaniu terminu w kalendarzu, aby otrzymać przypomnienie.
Dotyczy to robienia notatek, jak wspomniano powyżej – pamiętaj, aby umieścić ważne notatki telefoniczne w swoim terminarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here