Bycie super zorganizowanym studentem może być wyzwaniem, gdy próbujesz zrównoważyć życie uniwersyteckie i życie towarzyskie. Oto 10 najważniejszych wskazówek, które mogą Ci pomóc!

Spośród wszystkich różnych prac, wykładów i terminów, z którymi musisz się pogodzić jako student, może być trudno zachować organizację, a tym samym nadążać za obciążeniem pracą. Może to potencjalnie prowadzić do niepotrzebnego stresu i nagromadzenia pracy, więc oto 10 naszych najlepszych wskazówek, jak zostać super zorganizowanym uczniem.

student
fot.pexels

1. Stwórz rutynę i trzymaj się jej

Kluczem do stania się super zorganizowanym uczniem jest stworzenie rutyny i konsekwentne jej trzymanie się. Jeśli idziesz spać i budzisz się o tej samej porze każdego dnia; pracując w tym samym harmonogramie w ciągu dnia i biorąc pod uwagę czas, w którym musisz się zrelaksować, wtedy wiesz, czego się spodziewać i masz ogólne ramy do naśladowania.

2. Ustal zasady dla siebie

Ustalanie reguł dla siebie zapewni Ci dyscyplinę i motywację. Jeśli ustalisz zasadę, na przykład nie pozwalasz sobie na pójście do kina z przyjaciółmi, dopóki nie osiągniesz określonego celu lub nie wykonasz zadania, które sobie wyznaczyłeś, masz motywację i ostatecznie będziesz znacznie bardziej zmotywowany do zakończyć pracę, nie mogąc się doczekać przestoju.

3. Utwórz mini terminy

Jeśli masz długi termin, nad którym pracujesz, warto utworzyć mini terminy przed faktycznym terminem. Podział zadań, które musisz wykonać, i ustalenie terminu dla każdego z tych zadań sprawi, że projekt jako całość będzie znacznie łatwiejszy do zarządzania, a po wykonaniu każdego mini zadania poczujesz się spełniony.

4. Miej regularne dni administratora

Jeśli regularnie organizujesz laptopa, notebooki i przestrzeń roboczą oraz usuwasz rzeczy, które zaśmiecają Twoje środowisko pracy, jednocześnie organizujesz rzeczy, których potrzebujesz; będziesz mieć znacznie jaśniejszy umysł, a także bardziej przejrzystą przestrzeń roboczą i będziesz mógł szybko uzyskać dostęp do potrzebnych rzeczy, a także będziesz mieć uporządkowaną pracę, co ostatecznie sprawi, że staniesz się super zorganizowanym uczniem.

5. Użyj Planera

Dokumentowanie list rzeczy do zrobienia i cotygodniowych spotkań na jednej widocznej rozkładówce pomoże Ci uporządkować swój czas i nadać mu priorytety.Bardzo przydatne będzie móc zobaczyć wszystko, co robisz w tym tygodniu, abyś mógł skupić się na jednej rzeczy naraz i nie daj się przytłoczyć obciążeniem pracą.

6. Oddziel swoją pracę

Posiadanie osobnego folderu lub segregatora, do którego można się odnieść dla każdego tematu lub obszaru pracy, zmniejszy ilość czasu, jaki musisz marnować na szukanie potrzebnej pracy i sprawi, że wszystkie twoje zasoby będą super dostępne, co zmaksymalizuje twoją organizację.

7. Zaplanuj plan na następny dzień

Poświęć 5 minut każdego wieczoru na planowanie następnego dnia, aby po przebudzeniu mieć pojęcie o tym, co musisz zrobić tego dnia i nie tracić czasu rano na próby zorganizowania się, kiedy możesz być bardziej skoncentrowany na faktycznym rozpoczęciu wykonywania zadań. Poprawi to Twoją efektywność czasową, a także sprawi, że będziesz super zorganizowanym uczniem.

student
fot.pexels

8. Po prostu zrób to

Jeśli masz dużo pracy lub zbliżają się terminy, możesz łatwo dać się przytłoczyć całą pracą i potencjalnie po prostu jej uniknąć. Najlepszym podejściem do tego problemu jest po prostu zrobienie tego. Zadanie będzie musiało zostać wykonane niezależnie od tego, więc lepiej po prostu zająć się swoją pracą i zrobić jak najwięcej w danej chwili. Pozwoli to uniknąć nagromadzenia pracy, co zmniejszy stres i ułatwi organizację.

9. Wyczyść swój obszar roboczy

Wyczyszczenie miejsca pracy pod koniec każdego dnia w ramach przygotowań do następnego dnia sprawi, że poczujesz się znacznie bardziej skłonny do rozpoczęcia pracy następnego dnia, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie. Posiadanie wolnej przestrzeni gotowej i czekającej na Ciebie faktycznie zmotywuje Cię do rozpoczęcia pracy i sprawi, że poczujesz się super zorganizowany.

10. Przygotuj się na następny dzień

Każdej nocy przed snem rytuał przygotowujący do następnego dnia powinien być Twoim rytuałem. Spakuj swoją torbę we wszystko, czego potrzebujesz na następny dzień, zaplanuj strój i przygotuj lunch. W ten sposób będziesz super zorganizowany na następny dzień i będziesz miał najlepszy, najbardziej efektywny początek dnia, który zmaksymalizuje Twoją produktywność.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here