Wszyscy znamy nazwę tych urządzeń kuchennych. Te niesamowite wynalazki elektroniczne dosłownie zaoszczędziły nam czasu i pracy, a co najważniejsze, te urządzenia pomogły nam z dnia na dzień doskonalić gotowanie. Dzięki zaktualizowanej technologii, która ułatwiła nam życie pod każdym względem. W tym poście omówimy podstawowe różnice między blenderem a mikserem vs sokowirówką vs młynek vs robot kuchenny.

Brzmi genialnie, ale kupowanie wszystkich tych urządzeń kuchennych nie jest warte swojej ceny. Jeśli jesteś mądry, możesz uciec, kupując tylko kilka z nich.

Musisz ustawić priorytet tego, co chcesz. Większość z nas nadal nie zna podstawowych różnic między tymi urządzeniami. Dlatego często trudno jest nam wybrać, który z nich kupić.

Nie martw się, omówimy indywidualnie funkcję każdego z nich, aby pomóc Ci dokonać lepszego wyboru.

Jedynym sposobem porównania tych urządzeń kuchennych jest poznanie ich funkcji.

Oczywiście nie wszystkie te urządzenia wykonują tę samą pracę. Możesz wykonać tylko określone zadanie za pomocą każdego z urządzeń.

blender
fot.pexels

Blender najlepiej nadaje się do robienia koktajli lub miksowania zup lub sosów.
Mikser doskonale nadaje się do miksowania ciasta, ubijania jajek lub kremów, można również użyć miksera do robienia różnych rodzajów ciasta.
Z drugiej strony sokowirówka służy do wyciskania tylko soku z owoców opuszczających miazgę.
W ten sposób młynek mieli mięso lub każdą twardą przyprawę, taką jak cynamon. Czasami można też zmielić kawę w młynku.
Wreszcie robot kuchenny jest używany do dowolnego przygotowywania i przetwarzania żywności. Więc widzisz, wszystkie mają różne funkcje.

Teraz pytanie brzmi, czy możemy wymienić te urządzenia na inne

Niestety, odpowiedź brzmi: nie. Nie można idealnie wymieniać tych urządzeń kuchennych na inne. O to właśnie chodzi w tworzeniu tak wielu urządzeń.

Zdecydowanie nie możesz posiekać cebuli w sokowirówce, prawda? Równomiernego siekania lub idealnego krojenia w kostkę nie można osiągnąć za pomocą żadnych urządzeń kuchennych z wyjątkiem robota kuchennego.

Czy powinniśmy kupić wszystkie te urządzenia? To trudne pytanie. Jeśli masz umiarkowany budżet na kuchnię, tak naprawdę możesz sobie pozwolić na zakup wszystkich tych produktów.

Aby kupić te 5 urządzeń kuchennych średniej jakości, potrzebujesz od tysiąca do kilku tysięcy złotych.

Ale jeśli nie chcesz wydawać wszystkich pieniędzy i wypełniać kuchnię tymi wszystkimi urządzeniami, powinieneś kupić tylko 1 lub 2 produkty.

blender
fot.pexels

Powinieneś wybrać produkt, którego będziesz używać każdego dnia. Poza tym niektóre urządzenia z tej listy są wystarczająco dobre, aby zastąpić inne.

Będziesz musiał dowiedzieć się więcej o ich mechanizmie i zastosowaniach, aby to wiedzieć.

W tej bitwie bestii najpierw omówimy tajniki blendera. Przygotowując koktajle mleczne, smoothie, a nawet zimną kawę, blender to rzeczywiście inna nazwa dla orzeźwienia.

Wcześniej omawialiśmy zastosowania blenderów i ich typy w jednym z naszych poprzednich postów. Dowiesz się, jak różnorodnie możemy używać blendera. Przygotowując orzeźwiające napoje do miksowania zup lub sosów, blendery są najlepszym towarzyszem do orzeźwiającej i intensywnej walki z innymi urządzeniami.

Zwykle blendery są dostarczane z długimi słoikami lub kubkami na smoothie. W rzeczywistości blendery są przeznaczone do robienia napojów, więc używanie słoika blendera jest zdecydowanie najbardziej funkcjonalnym powodem.

Przez większość czasu ma mocną podstawę silnikową. Aby mógł kruszyć i rozbijać nawet najtwardszy lód w Twojej lodówce. Ponieważ działa głównie z płynami i innymi rzeczami, większość z nich ma uszczelnienie wodne, dzięki czemu nie rozlewa żadnej cieczy tu i tam.

Oprócz blendowania na pewno możesz użyć swojego blendera do przygotowania soku owocowego z miąższem. Niektóre produkty są dostarczane z nasadką do wyciskania, która oddziela sok od miazgi, co jest prawie wszystkim, co robi sokowirówka.

Jeśli więc chcesz zrezygnować z zakupu sokowirówki, spróbuj znaleźć blender z przystawką do wyciskania soku. Jednak blender nie może zastąpić robota kuchennego ani miksera.

Mam na myśli niezliczone przepisy na ubijanie jajek i robienie ciasta w blenderze. Ale wszyscy wiemy, że nie trzyma świecy na wyniku miksera. To samo dotyczy robota kuchennego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here