Transport różnego rodzaju towarów nie jest zadaniem łatwym, szczególnie gdy trzeba przewieźć wyjątkowe delikatne lub niewymiarowe gabarytowo produkty. Producenci opakowań stosują innowacyjne pod względem technologicznym rozwiązania, które minimalizują ryzyko uszkodzenia towaru, aby dotarł on do odbiorcy w jak najlepszym stanie.

Tworzywo sztuczne – idealny materiał na skrzynki

Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych kładzie nacisk przede wszystkim na stworzenie wytrzymałych i wysokiej jakość produktów, które zapewnią bezpieczny i wygodny transport. Dlatego tworzywo sztuczne, z którego wytwarzane są skrzynki plastikowe składane, odznacza się wyjątkową wytrzymałością oraz lekkością, dzięki czemu transport odbywa się dużo szybciej i sprawniej.

Tworzywo sztuczne przede wszystkim jest wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz zmienne czynniki atmosferyczne. Można więc z powodzeniem składować je wewnątrz oraz na zewnątrz. Gładkie ścianki ułatwiają również utrzymanie pojemników w odpowiedniej czystości.

Skrzynki plastikowe składane

Produkty te posiadają szereg zalet logistycznych. Możliwość składania sprawia, że w transportach powrotnych generowane jest dodatkowe wolne miejsce, co umożliwia uniknięcie pustych przewozów. Jest to oszczędność zarówno dla producentów, jak i firm logistycznych.

Wymiary skrzynek plastikowych składanych są całkowicie standardowe, dzięki czemu są one kompatybilne z innymi podobnymi opakowaniami stosowanymi w transporcie. Mogą być również obsługiwane przez uniwersalne wózki widłowe.

Dla kogo skrzynki plastikowe składane?

Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych realizowana jest z myślą o bardzo wielu branżach. Skrzynki te można przede wszystkim stosować w branży spożywczej, mięsnej czy rolniczej. Ażurowe otwory zapewniają stały dopływ świeżego powietrza, a to przekłada się również na jakość przewożonych produktów.

W zależności od rodzaju pojemników mogą one być również stosowane w wielu innych branżach. Służą między innymi branży motoryzacyjnej, przetwórczej czy piwowarskiej. Są wytrzymałe, higieniczne, lżejsze od skrzyń wykonanych z drewna, zupełnie neutralne dla magazynowanych produktów, a także posiadają możliwość składania, co jest szczególnym ukłonem w stronę firm logistycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here