Jeśli masz dość wpatrywania się w te same,nudne cztery ściany, wprowadzenie natury do domu jest łatwym i dobrym sposobem na odświeżenie przestrzeni. Badania wykazały, że rośliny mogą pomóc zmniejszyć stres i zanieczyszczenie powietrza w domu. Nie ma wątpliwości, że dzięki nim Twoja przestrzeń, bez względu na rozmiar, wygląd i styl – jest bardziej przytulna i przyjazna.

 

Jeśli brakuje Ci miejsca na postawienie roślinki, postaw na wiszące! Dbanie o wiszącą roślinę może wydawać się trudne, ale obowiązują te same zasady co przy stojącej:przed przyklejeniem rośliny do nowej donicy przeczytaj ile wody i słońca potrzebuje, aby dobrze się rozwijać. Pamiętaj, że okno wychodzące na południe jest najlepsze dla roślin potrzebujących jasnego światła. Cokolwiek robisz, upewnij się, że twoja donica ma otwory spustowe, aby zapobiec nadmiernemu podlewaniu.

Spider Plant

Rośliny pająka są tak popularne nie bez powodu: mają długie, pasiaste liście i łukowate łodygi z małymi sadzonkami na końcach, które można odciąć. Dzięki odcięciu można stworzyć nowe, młode rośliny. Pamiętaj aby umieścić go w pokoju z jasnym światłem. Jeżeli chodzi o podlewanie to podlewaj, gdy gleba jest lekko sucha.

Pothos

Ta wytrzymała roślina jest idealna dla początkujących, ponieważ jest wyjątkowo tolerancyjna. Pothos może przetrwać tygodnie bez wody i światła. Ta piękna roślina preferuje umiarkowane światło, ale ostatecznie toleruje też słabe światło. Pamiętaj aby pozwolić mu wyschnąć między podlewaniem.

rośliny
fot.pexels

Bluszcz angielski

Ta roślinka wygląda pięknie spadając kaskadowo po bokach wiszącego kosza lub doniczki. Preferuje umiarkowane światło, ale dostosuje się do warunków słabego oświetlenia. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia między podlewaniami.

Tillandsia

Tillandsia jest to rodzaj epifitu co oznacza, że ​​może rosnąć bez gleby. Jeśli jesteś zapominalski, albo nie masz czasu –  nie zastanawiaj się i kup Tillandsie, ponieważ jest to idealna opcja dla Ciebie. Często jest sprzedawana w szklanej kuli co nadaje jej jeszcze więcej uroku. Pamiętaj aby ją postawić w dobrze nasłonecznionym miejscu.

roślina
fot.pexels

Ptasie gniazdo paproci

Odważne, wyprostowane liście tej rośliny tworzą ładny kształt wazonu. Niektóre odmiany paproci ptasich gniazd, jak ta z Bloomscape, mają potargane brzegi. Podobnie jak większość paproci, ten typ wymaga jasnego światła i regularnego podlewania.

Sznur pereł

Urocza nazwa jest wystarczającym powodem, aby posiadać ten mały klejnot!(:P) Drobne koraliki wiszące na długiej łodydze, nadając temu soczystemu kaskadę inspirowaną gruszką. Umieść go w pomieszczeniu z jasnym światłem i pozwól glebie wyschnąć głównie między podlewaniami.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here