Po poświęceniu czasu i pieniędzy na koloryzację, na pewno nie chcesz aby się szybko zmyła. Używanie szamponu i odżywki do włosów z bezpiecznym kolorem, przeznaczonych do farbowanych włosów, jest kluczem do utrzymania świeżego i żywego odcienia.

Szampony generalnie są przeznaczone do usuwania oleju i brudu. Natomiast szampony z formuły, która ma za zadanie chronić kolor wykorzystują te same techniki, ale dodatkowo mają również na celu zminimalizowanie ilości barwnika spłukiwanego do kanalizacji. Reasumując nie tylko zachowują kolor, ale także pomagają zamaskować wszelkie uszkodzenia, sprawiając, że pasemka stają się miękkie i gładsze.

Jak działa odżywka?

Koloryzacja może uszkodzić pasma i pozbawić je naturalnego nawilżenia. Z tego powodu wiele odżywek do włosów farbowanych zawiera dodatkowe składniki zmiękczające. Mają one za zadanie chronić i odżywiać pasemka. Mogą być również wykonane ze składników chroniących przed promieniowaniem UV. Dzięki temu chronią włosy przed blaknięciem i nadają im blask.

Teraz, gdy masz już podstawowe informacje na temat szamponów i odżywek chroniących kolor, zapoznaj się z najlepszymi propozycjami szamponów i odżywek do włosów farbowanych.

2in1 TRESEMME

Ta kombinacja szamponu i odżywki Tresemmé wygrała test organizowany przez GH Beauty Lab i najlepiej zachowała kolor. Była także ulubieńcem testerów konsumenckich. Próbki włosów wykazały najmniejszą zmianę koloru po 20 myciach i 10 godzinach ekspozycji na promieniowanie UV w badaniach laboratoryjnych. „Formuły były kremowe i bogate jak drogie produkty o jakości salonowej” – powiedział jeden z testerów.

włosy,koloryzacja
fot.pexels

RENE FURTERER

Jeśli szukasz luksusowej opcji opartej na składnikach roślinnych, takich jak soja czy oczar wirginijski, rozważ zakup tego szamponu i odżywki do włosów farbowanych Rene Furterer bez siarczanów. „Ta firma jest znana z wykorzystywania ekstraktów roślinnych z własnych gospodarstw domowych” – mówi mistrz fryzjerski Daniel Raboh. „Zachowuje kolor i delikatnie oczyszcza włosy, pozostawiając je lśniące i żywe”, dodaje.

Produkty z L’OREAL PARIS

Te niedrogie, bezsiarczanowe formuły L’Oréal Paris mają na celu zarówno zachowanie koloru, jak i zmiękczenie pasm. W badaniu konsumenckim większość kobiet była zadowolona z tych produktów. Przyznały, że używając szamponu i dopasowanej do niego odżywki, ich włosy odzyskały blask, a kolor nie uległ spłukaniu się.

włosy,farbowanie
fot.pexels

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here