Dość wielu z nas doskonale wie o tym, że ten wielki bank międzynarodowy chce przejąć mniejszy bank lokalny w konkretnym kraju. Wiele znaczy też i to, że prezesi obydwu banków chcą fuzji, bo dzięki niej klienci będą ( http://chwilowkiza0.pl/ ) mieli niższe raty i oprocentowanie kredytów. Na przeszkodzie, jeśli chodzi o te plany stoją politycy tworzący rząd, bo oni widzą opcję innego rodzaju, czyli jako rząd chcą wziąć pożyczkę w tym sporym banku, po to by ratować ten mniejszy lokalny. Potem rzecz jasna w kampanii politycznej dana grupa polityków będzie się chwalić tym, że z państwowych funduszy uratowali lokalny bank. Problem będzie tkwić jedynie w tym, że stwierdzenie to będzie raczej bzdurą zaliczaną do tych totalnych, bo rzeczywiste działania będą odbiegać od prawdy prezentowanej na wizji i to w taki uparty sposób.

Czy działania banków zawsze będą powiązane z wielką polityką?

Gigantyczne banki międzynarodowe niestety ingerują w sprawy typowo polityczne, czyli udzielają pożyczek i kredytów rządom i co równie istotne ta pomoc udzielana jest w oparciu o konkretne zasady. Mowa tu o tym że prezesi tych sporych międzynarodowych banków chcą zwiększać własne wpływy, a są to ( http://chwilowkiza0.pl/ ) rzeczywiście wpływy ich banków w danym kraju. Jednym słowem raz taka pożyczka powiązana jest z przejęciem jakichś lokalnych banków, a innym razem oznacza te korzystne zmiany w ustawach dotyczących kredytów. Takie wpływanie na prawo zazwyczaj ma ten legalny charakter, ale trafiają się też i te starania znacznie bardziej nie legalne. Oficjalnie takich niekorzystnych zmian w prawie nie ma, ale działania zaliczane do tych nieoficjalnych to także ważna część wpływu sporego banku i tylko osoby wtajemniczone wiedzą na czym to polega. Takie niekorzystne wpływanie banków na politykę znane jest sprzed wielu dekad i wydaje się, że obecnie jest to zakazane, choć raz na jakiś czas te najistotniejsze z praw są łamane.

Inne ważne wzmianki

Wydaje się, że jakieś nielegalne działania banków to historyjki znane choćby ze scenariuszy filmów sensacyjnych. W obecnych czasach te niezbyt legalne działania wydają się już być czymś aż zbyt odległym. Właśnie tego typu poczucie jest dla ludzi ważnym, bo chcą być pewnymi tego, że żyjemy w czasach znacznej stabilności gospodarczej. Tak rzecz jasna jest i w tym tkwi spory plus, ale ta stabilność nie będzie trwać latami, czyli za jakiś czas zapewne znowu dojdzie do sytuacji, w której to ludzie będą mieć olbrzymie problemy nawet z tym spłacaniem niewielkich kredytów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here