Początek 2020 roku upłynął pod znakiem sklepów zamkniętych na skutek epidemii. Dla wielu osób ta sytuacja stanowiła całkowitą nowość i spowodowała dużą dezorientację. O ile dostęp do produktów pierwszej potrzeby, choć utrudniony, to jednak nadal był możliwy, to w przypadku innych produktów konsumenci zostali niemal całkowicie odcięci od stacjonarnych kanałów sprzedaży. Czy jednak wspomniana sytuacja cechuje się wyłącznie negatywnymi aspektami?

Rosnąca popularność zakupów w sieci

Urodziny, imieniny, rocznice, Boże Narodzenie. Ilość okazji sprzyjających obdarowywaniu bliskich prezentami jest niemal nieograniczona. Zazwyczaj na poszukiwanie podarków ruszamy w ostatniej chwili, co w przypadku świąt masowych oznaczało długie godziny spędzane w sklepach i galeriach handlowych. Jeśli do tych godzin dodamy czas spędzany na dojazdach, wliczając w to korki i uciążliwe poszukiwanie miejsc parkingowych, to okaże się, że tradycyjne zakupy zabierają sporą część naszego życia i dość skutecznie potrafią nas wyżąć z zapasów energii. W efekcie często dokonujemy pochopnych wyborów lub nie zwracamy uwagi na ceny, byle tylko skrócić ten mało przyjemny obowiązek. A przecież można inaczej.

Wspomniane na wstępie zamknięcie sklepów sprawiło, że wiele osób skierowało swoją uwagę w stronę zakupów internetowych. Ta forma dokonywania transakcji z roku na rok zyskiwała popularność, już w roku 2019 niemal 60% Polaków deklarowało korzystanie z wirtualnych koszyków. Okres epidemii przyczynił się do wzrostu ilości zakupów, zachęcił też kolejne osoby, niemające do tej pory styczności z transakcjami internetowymi, do sprawdzenia efektywności tej metody. Jednym słowem na naszych oczach dokonała się swoista transformacja modelu zakupowego. Transformacja, która z dużą pewnością zostanie z nami już na zawsze. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę wygodę i korzyści płynące z takiej formy realizowania transakcji.

Prezenty przez internet

Zalety zakupów internetowych łatwo będzie docenić, jeśli zestawimy je z opisanym wcześniej tradycyjnym sposobem polowania na prezenty. Będzie jeszcze prościej, jeśli posłużymy się przykładem konkretnego sklepu internetowego. Za przykład posłuży nam Edibazzar dostępny pod adresem https://www.edibazzar.pl/. Dlaczego akurat ten sklep? Odpowiedź będzie oczywista natychmiast po wejściu pod wskazany adres. Edibazzar oferuje szeroki wybór asortymentu, który doskonale sprawdzi się w roli prezentów. Co ważne, ciekawe propozycje znajdą tu zarówno miłośnicy klasycznych rozwiązań, jak i fani nowoczesnych technologii. Płeć i wiek nie ma znaczenia – przebierając w ogromnej ofercie, znajdziemy atrakcyjne propozycje biżuterii i dodatków, ozdoby do włosów, zegarki, zarówno te klasyczne, jak i smartwatche, okulary, portfele i duży wybór akcesoriów. Krótko mówiąc – wszystko w jednym miejscu.

Łatwość dostępu do szerokiej oferty to jedna z podstawowych zalet zakupów w internecie. W połączeniu z wygodnymi metodami płatności, bezpieczeństwem transakcji i błyskawicznymi dostawami deklasuje sklepy stacjonarne. Tu nie ma kolejek, zakupy możemy zrobić choćby w środku nocy, a jeśli prezent okaże się nietrafiony, to z łatwością dokonamy zwrotu lub wymiany. Wynik wojny o klienta zdaje się przesądzony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here