Suche szampony do włosów – co warto o nich wiedzieć?

0
939

Włosy to jeden z najważniejszych aspektów naszej prezencji. Troska o nie powinna dotyczyć zarówno ich kondycji, wyglądu, jak i uczesania. W ciągu ostatnich lat rynek produktów przeznaczonych do pielęgnacji i stylizacji włosów przeszedł swoistą rewolucję. Dla wielu z dotychczas używanych środków znaleziono alternatywne wersje. Dotyczy to między innymi szamponów do włosów, z których regularnie korzysta każdy z nas. Wśród najpopularniejszych obecnie znajdują się między innymi tak zwane suche szampony. Zapraszamy do lektury, w trakcie której wyjaśnimy – w czym tkwi wyjątkowość suchych szamponów i kiedy warto po nie sięgać.

Suche szampony – dla kogo?

Suche szampony to wynalazek w wielu sytuacjach niezwykle praktyczny. Korzystają z nich szczególnie chętnie osoby znajdujące się w sytuacji, w której nie mogą sobie pozwolić na umycie włosów „na mokro”. Mowa więc choćby o turystach, osobach podróżujących na dużą odległość, pracujących w delegacji.

W ich przypadku, korzystanie z szamponów na sucho jest skutecznym rozwiązaniem, pozwalającym na szybkie odświeżenie swojego wyglądu. Warto przy tym podkreślić, że szampony występują w najróżniejszych wersjach, przeznaczonych dla różnego typu włosów. W każdym przypadku, efekt ich zastosowania może być niemal identyczny co przy użyciu szamponów standardowych.

Szampony suche dedykowane są szczególnie dla tych osób, których włosy mają wyraźną tendencję do nadmiernego przetłuszczania się. W ich przypadku, nawet jeden dzień bez mycia włosów, może skutkować naprawdę koszmarnym wyglądem. Nie ma nic bardziej zniechęcającego w wyglądzie niż zlepione, pozbawione objętości, tłuste włosy. Dlatego – jeśli pragniesz zachować świeżość, a wiesz, że nie będziesz mieć okazji umyć włosów na mokro – warto sięgnąć właśnie po suchy szampon.

Warto zaznaczyć, że szampony na sucho nadają się do codziennego stosowania przez krótki okres. Nie zaleca się ich używania przez okres dłuższy niż kilka dni.

Sposób użycia suchych szamponów

Suche szampony do włosów są niezwykle łatwe i szybkie w użyciu. Wystarczy, że naniesiemy je na nasze włosy – zaczynając od nasady, aż po końcówki. Szampon należy rozpylać z odległości około 20 centymetrów. Wystarczy, że rozpryśniemy niedużą ilość środka nad naszą głową. Nie należy przesadzać z ilością, gdyż jej nadmiar mógłby nadwyrężyć strukturę naszych włosów.

W następnym kroku należy wmasować szampon w powierzchnię naszej głowy oraz nasadę włosów. Najlepiej dokonać tego wykonując okrężne ruchy końcówkami palców. Ruchy okrężne są o tyle ważne, że optymalnie stymulują procesy absorpcji naszej skóry.

W trakcie masowania możemy lekko unieść włosy ku górze. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że szampon dotrze do wszystkich, nawet najtrudniej dostępnych miejsc, na naszej głowie. Ponadto, działanie niektórych szamponów przypomina nieco lakier do włosów. Dodają objętości naszym włosom, stabilizują naszą fryzurę oraz utrwalają jej kształt.

Po zakończeniu takiego „mycia” należy włosy rozczesać, korzystając z gęstej szczotki lub grzebienia. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że cząsteczki szamponu pokryły nasze włosy na całej ich długości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here