Dywany są dostępne w szerokiej gamie kolorów. Możesz wybrać wszystko, od neutralnych odcieni brązu lub nude, aż po głębokie i żywe kolory i wzory. Kolory są naprawdę nieograniczone! Sprawdź jakie są najpopularniejsze.

Najczęstsze kolory dywanów

Na podstawie analizy 1883 sypialni z wykładziną, 3 najpopularniejsze kolory dywanów są następujące:

  • Najpopularniejszym kolorem dywanów jest beż, który jest używany w 55% sypialni.
  • Drugim najpopularniejszym kolorem dywanu jest szary, który jest używany w 24% sypialni.
  • Trzecią najpopularniejszą jest brązowa, która stanowi 6,27% sypialni.
dywan
fot.pexels

Wskazówki dotyczące wyboru koloru dywanu

Niezależnie od tego, co wolisz, jest kilka punktów, które należy wziąć pod uwagę, kupując dywan w swoim domu:

  • Wybierz kolor, który będzie dobrze komponował się z innymi przedmiotami w pomieszczeniu. Należą do nich meble, farba na ścianach i tak dalej. Upewnij się, że dywan dobrze komponuje się z resztą pomieszczenia.
  • Sprawdź, jak dobrze jest wykonany dywan, aby rozpoznać plamy. Jeśli masz ciemniejszy kolor, może być trudno zidentyfikować plamy, które należy naprawić.
    Zawsze możesz uzyskać wzorzystą serię kolorów na swoim dywanie. Należą do nich kolory, które tworzą między innymi wzory kwiatowe lub symetryczne linie. Zawsze możesz zapytać producenta swojego dywanu o to, jak dobry projekt może dla Ciebie zadziałać.
    Uważaj na światło słoneczne wpadające do Twojej okolicy. Nie dodawaj zbyt wyjątkowych i ciemnych kolorów w miejscu, w którym jest dużo światła słonecznego, w przeciwnym razie możesz ryzykować wyblaknięcie koloru.

Ceny

Koszt uzyskania dywanu będzie zależał od tego, ile dywanu potrzebujesz w danym czasie. Istnieje wiele konkretnych punktów dotyczących dywanów, które należy zbadać, patrząc na ich koszt:

Dywan może kosztować od 50 do 1000 złotych. Droższe opcje są zazwyczaj trwalsze i mogą mieć atrakcyjny wzór. Berber i wełna są szczególnie droższe niż inne opcje.

Montaż wykładziny kosztuje około złotówkę za stopę kwadratową. Być może będziesz musiał wydać trochę więcej, jeśli zajdzie potrzeba usunięcia starych wykładzin dywanowych, przeniesienia mebli i tak dalej.

 

dywan
fot.pexels

Rozmiary

Rozmiar dywanu zostanie zmierzony na podstawie wielkości pomieszczenia. Będziesz musiał zmierzyć dywan na podstawie takich czynników, jak długość i szerokość Twojego pokoju oraz liczba cięć, które należy wykonać, aby odpowiednio zorganizować powierzchnię w swojej posesji. Zawsze możesz współpracować z profesjonalnym zespołem instalacyjnym, aby uzyskać jasny obraz tego, czego możesz użyć podczas instalacji. Zachowaj jednak ostrożność podczas przygotowywania go, aby nie używać więcej dywanu niż to konieczne lub aby nie narażać się na nagie plamy w domu.

Kluczowe punkty dotyczące używania dywanów

Podczas montażu wykładziny w jakikolwiek sposób należy wziąć pod uwagę kilka dodatkowych kwestii. Poniższe punkty można wykorzystać podczas przygotowywania instalacji, aby w pełni wykorzystać swój dywan:

Czasami należy zainstalować podkład lub wyściółkę pod wykładziną. W wielu przypadkach możesz użyć tej samej wyściółki, której użyłeś do starszego materiału z wykładziną na nowym. Musisz sprawdzić, jak spójne i elastyczne jest wypełnienie, zanim wybierzesz coś konkretnego.
Będziesz prawdopodobnie musiał dodać nowy materiał na listwę przypodłogową, aby to przygotować. Może to zająć trochę więcej czasu, ale jeśli jest używane prawidłowo, nie powinno być zbyt trudne w użyciu.
Zawsze możesz przygotować niestandardowy krój dla Twojego dywanu. Wcześniej musiałbyś poprosić instalatora, aby sprawdził, co można zrobić. Konieczne jest właściwe oszacowanie, ile dywanu potrzebujesz w danym pomieszczeniu.
Można dodać dodatkowe listwy, aby połączyć dywan z innymi dywanami w całym domu. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku różnych rodzajów dywanów z różnymi włosami na całej posesji.

Upewnij się, że uważnie obserwujesz, kiedy dodajesz dywan do swojego domu. Wspaniała wykładzina dywanowa może zrobić ogromną różnicę, jeśli zostanie wybrana odpowiednio. Powinieneś się rozejrzeć, aby zobaczyć, co jest dostępne i jak dobrze to wszystko pasuje do twojego domu, gdy jest odpowiednio używane.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here