Zadowolenie z własnego wyglądu to jeden z kluczowych czynników, które pozwalają nam na pielęgnowanie pozytywnej samooceny. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza dla kobiet, których ciało znacząco się zmienia w różnych okresach życia. Jednym z obszarów, których wygląd ma dla nas olbrzymie znaczenie, a potrafi drastycznie się zmienić w stosunkowo krótkim czasie są nasze okolice intymne.

Kiedy labioplastyka jest wskazana?

Ciało dojrzałego człowieka z wiekiem traci swoją jędrność i elastyczność – i jest to naturalne. Większość kobiet jednak dodatkowo musi się zmagać z efektami ubocznymi ciąży, porodu czy menopauzy. Są one mniej lub bardziej nieprzyjemne, a najczęściej ujawniają się w postaci:

  • nietrzymania moczu,
  • częstych infekcji okolic intymnych,
  • suchości pochwy,
  • luźności pochwy.

W wielu przypadkach pojawia się również problem, który stanowczo zaburza nasze pozytywne nastawienie do własnego ciała. Kiedy jesteśmy niezadowolone z wyglądu własnych narządów rozrodczych (np. zauważamy nieestetyczny przerost warg sromowych lub blizny wynikające z szycia po porodzie), często zamykamy się w sobie, a nasza samoocena drastycznie spada. Ma to olbrzymie znaczenie nie tylko w kontekście osobistych przekonań na temat własnej atrakcyjności, ale także wpływa na nasze pożycie intymne. Innymi słowy zadowolenie z wyglądu własnego ciała – w tym również pochwy i warg sromowych – może mieć kluczowe znaczenie dla naszego związku.

Co zyskujemy, poddając się zabiegowi labioplastyki?

Współczesna medycyna estetyczna oferuje możliwości, które znacząco przewyższają tradycyjne metody radzenia sobie z problemami dotyczącymi okolic intymnych. Zabiegi wykonywane przy użyciu lasera są przede wszystkim zdecydowanie bardziej skuteczne niż stosowanie zwykłej farmakologii. Są także mniej inwazyjne niż chirurgia plastyczna, a co za tym idzie – pozwalają na maksymalne skrócenie okresu rekonwalescencji pacjenta.

W przypadku dążenia do poprawy wyglądu zewnętrznych narządów płciowych u kobiet, dużą popularnością cieszy się plastyka warg sromowych. Tego typu zabiegi wykonywane są w specjalistycznych gabinetach ginekologii estetycznej. Labioplastyka jest wykonywana m.in. w klinice Medbeauty doktora Andrzeja Kępy w Świdnicy.

Labioplastyka to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a zatem całkowicie bezbolesny. Po zakończeniu pracy lekarz zakłada pacjentce szwy, które można usunąć już po tygodniu od rozpoczęcia okresu rekonwalescencji. Wszystko to jest możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnego urządzenia laserowego MonaLisa Touch, które jest cenione przez specjalistów z zakresu medycyny estetycznej w całej Europie! Oprócz plastyki warg sromowych, w gabinetach Medbeauty wykonywany jest również szereg innych zabiegów ginekologicznych. Należą do nich m.in. laserowe obkurczanie sromu, rewitalizacja pochwy po porodzie i w okresie menopauzy, a także leczenie nietrzymania moczu.

Istnieje oczywiście szereg przeciwwskazań do wykonania zabiegu z wykorzystaniem wiązki laserowej. Należą do nich:

  • ciąża,
  • nowotwór,
  • miesiączka,
  • infekcja okolic intymnych.

Bardzo ważne jest to, aby przed umówieniem terminu wykonania plastyki warg sromowych skonsultować się z lekarzem i szczerze opowiedzieć mu o wszystkich okolicznościach, które mogą mieć znaczenie podczas zabiegu zabiegu. Należy również na bieżąco przedstawiać wszystkie wątpliwości i nie bać się zadawać pytań. Lekarze zatrudnieni w gabinetach ginekologii estetycznej są przeszkoleni w taki sposób, aby przeprowadzać rozmowy z pacjentkami w możliwie najbardziej komfortowy dla nich sposób. Im także zależy, abyśmy opuściły salę zabiegową z poczuciem, że odtąd nasze życie intymne oraz sposób postrzegania własnego ciała będzie się stale zmieniał na lepsze!

Więcej informacji o zabiegu labioplastyki znajduje się na stronie https://drkepa.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here