Zgrabna sylwetka to marzenie wielu, o ile nie wszystkich kobiet. W pogoni za nią stosujemy coraz to nowe diety i wylewamy siódme poty na siłowni. Jednak te wysiłki nie zawsze dają pożądane efekty. Zmagasz się z uporczywą tkanką tłuszczową w niektórych obszarach ciała? Dowiedz się, czym jest lipoliza iniekcyjna!
Na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej?
Lipoliza iniekcyjna to mało inwazyjny zabieg, mający na celu pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej na wybranym obszarze. Mogą to być okolice chętnie poddawane liposukcji, często przeprowadza się choćby lipolizę iniekcyjną brzucha, ud czy pośladków, a także tzw. boczków czy drugiego podbródek. Dzięki lipolizie iniekcyjnej można również zwalczać ginekomastię u mężczyzn. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w wybrane miejsce, niekiedy za pomocą tylko jednego ukłucia, a czasem za kilku iniekcji – metody te zazwyczaj nazywane są kolejno lipolizą punktową oraz wachlarzową. Wprowadzony preparat ma za zadanie rozpuścić komórki tłuszczowe, które następnie są samoistnie usuwane przez organizm.
Lipoliza iniekcyjna – efekty
Na efekty lipolizy iniekcyjnej najczęściej należy poczekać około miesiąca. Najlepsze rezultaty osiąga się po serii ok. 2-3 zabiegów, ostateczną decyzję musi jednak podjąć lekarz. W przypadku wyszczuplania ciała można stracić nawet do ok. 4-5 cm w obwodzie. Jeżeli celem jest pozbycie się tkanki tłuszczowej z okolic brody bądź usunięcie ginekomastii, wynikiem zabiegu powinno być całkowite pozbycie się problemu. Lipoliza iniekcyjna pozwala przy tym nie tylko usunąć tkankę tłuszczową z wybranego miejsca, lecz także lekko ujędrnia i napina skórę, co pomaga uniknąć zwiotczenia tkanek po wykonaniu procedury. Lipoliza iniekcyjna podbródka poprawia również owal twarzy, dzięki czemu może mieć działanie odmładzające.
Co zawiera preparat do lipolizy iniekcyjnej?
Preparaty stosowane w lipolizie iniekcyjnej mają za zadanie przede wszystkim rozbicie komórek tłuszczowych, nazywanych adipocytami. Najczęściej jest to fosfatydylocholina, która wywołuje pęcznienie, a następnie pękanie wspomnianych komórek, dzięki czemu uwalniany jest z nich tłuszcz. Następnie jest on transportowany do wątroby, po czym naturalnie usuwany z organizmu. Według ekspertów Kliniki Miracki najlepsze efekty daje połączenie fosfatydylocholiny z deoksycholanem sodu, dlatego preparat zawierający oba te składniki stosują w swojej pracy.
Lipoliza iniekcyjna – efekty uboczne
Efekty uboczne, jakie mogą wystąpić przy lipolizie iniekcyjnej, zazwyczaj są krótkotrwałe, a przy tym niegroźne. Najczęściej jest to zaczerwienienie, ewentualnie lekki obrzęk. W rzadszych przypadkach mogą wystąpić krwiaki i zasinienia. Zazwyczaj jednak mijają one samoistnie. W przyspieszeniu tego procesu pomocne mogą być masaże limfatyczne. Dla złagodzenia efektów ubocznych można stosować również leki antyhistaminowe oraz przeciwbólowe. Po przeprowadzeniu lipolizy iniekcyjnej właściwie nie wymaga się okresu rekonwalescencji.
Lipoliza iniekcyjna – przeciwwskazania
Chociaż lipoliza iniekcyjna nie jest zabiegiem silnie inwazyjnym, istnieją pewne przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Należą do nich między innymi schorzenia wątroby czy nerek, szczególnie te o ostrym przebiegu, cukrzyca, zaburzenia pracy tarczycy oraz krzepliwości krwi, niektóre choroby autoimmunologiczne, stosowanie aspiryny czy innych leków przeciwzakrzepowych. Problemem będą również ostre infekcje, znaczna otyłość z BMI powyżej 35, a także, ze względu na składniki preparatu, alergia na jaja i soję. Przeciwwskazaniem będzie też okres ciąży i laktacji.
Lipoliza iniekcyjna to doskonały sposób na modelowanie sylwetki. Uważasz, że to zabieg dla ciebie? Umów się na wizytę w Klinice Miracki i spełnij swoje marzenie o doskonałym ciele!