Inwestując w nową pralkę, liczy się znacznie więcej niż tylko to, jak dobrze czyści. Najpierw weźmiesz pod uwagę typ maszyny, którą chcesz – tradycyjną ładowarkę od góry, ładowarkę od góry bez mieszadła lub ładowacz czołowy. Oczywiście budżet jest kolejnym problemem (pełnowymiarowa maszyna może kosztować od 400 do ponad 1700 złotych). A jakie specjalne funkcje czyszczenia mogą być dla Ciebie bardzo pomocne?

Jeśli masz małą pralnię (lub tylko kącik do pralni): Pełnowymiarowe pralki mogą mieć od 24 do 30 cali szerokości (a niektóre maszyny mają nieporęczne, wyprofilowane fronty, które zwiększają szerokość), więc zacznij od chwycenia taśmy pomiar. Zanotuj wymiary swojej przestrzeni, ale także sprawdź, czy pralka zmieści się w korytarzach i drzwiach w drodze do pokoju. I weź pod uwagę inne czynniki ograniczające, takie jak drzwi pralki, które będą uderzać o ścianę za każdym razem, gdy je otworzysz. Jeśli masz do czynienia z bardzo wąską przestrzenią, najlepszym rozwiązaniem może być ładowacz czołowy, który układa się w stos z suszarką.

Jeśli pralni nie ma w piwnicy: Po pierwsze, upewnij się, że podłoga jest odpowiednio wzmocniona dla ciężaru maszyn. Możesz chcieć cichszego modelu z funkcjami, które redukują wibracje i hałas podczas cyklu wirowania, dzięki czemu nie zakłócają Twojego codziennego życia. I pomyśl o wyszukaniu „modnego” koloru, ponieważ prawdopodobnie Twoja maszyna może być częściej widziana przez gości, niż gdyby była ukryta na dole.

Jeśli masz mnóstwo prania do zrobienia: Wymiary wanny są najważniejsze i mogą wynosić od około 2,45 stopy sześciennej do 5,6 stopy sześciennej. Największą pojemność znajdziesz w ładowaczu czołowym lub ładowaczu górnym bez centralnego mieszadła. I pomyśl o dzwonkach i gwizdkach, takich jak programowalne ustawienia (aby starsze dzieci mogły z łatwością pomóc w praniu) lub cokół, który uchroni Twoje plecy przed niekończącym się pochylaniem.

pralka
fot.pexels

Jeśli nie chcesz dużo wydawać: mały budżet niekoniecznie oznacza poświęcenie wydajności, ale prawdopodobnie uzyskasz mniej wymyślnych funkcji. I nie daj się zwieść modnym kolorom: zaoszczędzisz od 100 do 200 USD, jeśli zdecydujesz się na biały model. Tradycyjne ładowarki ładowane od góry są najtańsze, ale zużywają więcej energii do działania. Skorzystaj z szacunków Przewodnika po energii, aby uwzględnić koszty energii w okresie 10-15 lat eksploatacji maszyny.

Jeśli chcesz oszczędzać wodę i energię elektryczną: ładowarki czołowe zużywają o wiele mniej wody niż tradycyjne ładowarki ładowane od góry, które muszą całkowicie zapełnić się przed cyklami prania i płukania. Wybierz model Energy Star, który zmniejsza zużycie energii elektrycznej i wody odpowiednio o 20% i 35% w porównaniu z modelami bez oceny. I sprawdź te etykiety Energy Guide jako podstawę do porównania między modelem a modelem. Pamiętaj jednak, że Twoje rzeczywiste koszty będą się różnić w zależności od użytkowania i kosztów mediów w Twojej okolicy.

pralka
fot.pexels

Jeśli zawsze walczysz z trudnymi plamami: w naszych testach ładowacze czołowe zapewniły lepsze wyniki czyszczenia niż ładowarki ładowane od góry. Poszukaj maszyny ze specjalnymi cyklami odplamiania lub namaczania lub z funkcją pary. Ustawienie „chłodnej” temperatury, które miesza trochę gorącej wody z zimną, pomoże całkowicie rozpuścić sproszkowany detergent, aby lepiej usunąć plamy.

Jeśli zależy Ci na pielęgnacji ubrań: wolisz ładowarkę czołową lub ładowarkę ładowaną od góry bez mieszadła, co może powodować plątanie się odzieży i utrudniać jej szycie. Niektóre modele z wyższej półki mają sprytne specjalne cykle przeznaczone do czyszczenia określonych materiałów, od dżinsów po ręczniki, kołdry, produkty do prania ręcznego i nie tylko. Poszukaj również niestandardowych funkcji, takich jak para dla lepszego usuwania plam, regulowane prędkości wirowania, aby zmniejszyć splątanie, oraz cykle odkażające, aby zabić zarazki.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here