Istnieje wiele czynników, które wpływają na zdrowie skóry i sierści Twojego psa. Ponieważ specyficzne potrzeby są zwykle zależne od rasy, zbadanie potrzeb Twojego zwierzaka w zakresie pielęgnacji sierści opłaci się. Na przykład niektóre psy mają „podwójną sierść”: płaszcz wierzchni lub ochronny oraz podszerstek.

Niedoinformowany rodzic zwierzaka może nieświadomie zaniedbać podszerstek, powodując bolesny stan maty, który może wymagać profesjonalnej opieki. Zminimalizuj potencjalne problemy ze sierścią, poznając potrzeby swojego psa i postępując zgodnie z następującymi podstawowymi wskazówkami:

Po tym, jak Twój pies wychodzi na zewnątrz, a zwłaszcza jeśli był mocno zarośnięty, sprawdź jego sierść. Pchły, kleszcze i inne pasożyty występują częściej w cieplejsze dni. Sprawdź również pod kątem łupieżu – który bardzo przypomina ludzki łupież. Sierść psa może być spowodowana przez pasożyty i infekcje skóry, które wymagają opieki weterynaryjnej.

pies
fot.pexels

Szczotka

Szczotkowanie sierści psa usuwa martwy włos. Włosy wypadające, ale nieusunięte, mogą łatwo tworzyć maty, które mogą być bolesne, aw ciężkich przypadkach mogą wpływać na jego serce. Usuwanie mat jest niewygodne dla psów. Zostaw tę pracę profesjonalnemu fryzjerowi, który wie, jak zminimalizować wpływ na Twojego zwierzaka. Szczotkowanie pomaga również stymulować skórę i rozprowadzać naturalne olejki po całej sierści. Używanie odpowiednich szczotek i grzebieni do rodzaju sierści psa ma kluczowe znaczenie. Szczotki i grzebienie dla psów krótkowłosych mogą się znacznie różnić od tych dla średniej i długiej sierści.

Kąp regularnie psa

Skóra Twojego psa jest bardzo wrażliwa i wymaga specjalnych produktów do pielęgnacji. Jego olejki do włosów działają ochronnie, więc nie szoruj go do momentu, w którym te olejki zostaną całkowicie usunięte. Odpowiedni szampon pomoże uniknąć wielu problemów zdrowotnych i uprzyjemni pobyt psa. Pielęgnacja przed kąpielą usuwa luźne włosy i maty, które mogą osadzać szampon na skórze i powodować podrażnienia.

pies
fot.pexels

Karm psa pełnowartościową karmą

Budowanie zdrowej sierści i skóry zaczyna się od wewnątrz. Konieczne jest karmienie psa dietą zawierającą białko, witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe. Suplementy i smakołyki z preparatami odżywiającymi skórę to świetny sposób na wynagrodzenie psa i jednoczesną pielęgnację jego sierści. Wygląd Twojego psa to nie jedyna korzyść z odpowiedniego harmonogramu pielęgnacji. Twoja regularna pielęgnacja będzie odgrywać aktywną rolę w ogólnym zdrowiu i dobrym samopoczuciu Twojego psa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here