W obecnych czasach, gdy siłownie i sale treningowe są zamknięte, trening domowy jest bardzo popularny. Sprawdź w jakie sprzęty się zaopatrzyć, aby Twój trening jak najbardziej przypominał ten na siłowni.

Pamiętaj, że sportowy strój i odpowiednie obuwie do ćwiczeń jest bardzo ważne. Pamiętaj, że komfort i wygoda są na pierwszym miejscu. Udowodniono tez, że osoby, ćwiczące w odpowiednim sportowym secie odczuwają większą motywacje do treningu. Jeżeli chodzi o buty, to koniecznie wybierz takie, które mają dobrą przyczepność.

MATA

Jest to must have treningu domowego. Jeżeli nie masz jeszcze ani jednego sprzętu do ćwiczeń, to pierwszą rzeczą, w którą warto się zaopatrzyć jest mata. Dzięki niej ryzyko kontuzji maleje, przyczepność jest dużo większa, a ryzyko powstania otarć czy siniaków się minimalizuje. Idealnie sprawdzi się do rozgrzewki, rozciągania, jogi czy pilatesu. Mata do ćwiczeń nie jest stosunkowo droga, niemniej jednak polecam wybrać te ze średniej, bądź wysokiej półki cenowej. Maty z najniższej półki cenowej, znacząco różnią się jakością od swoich droższych zamienników.

mata,ćwiczenia,trening
fot.pexels

HANTLE

Kolejny sprzęt zaraz po macie, który jest niezbędny do domowego treningu. Ogromnym plusem hantli jest ich uniwersalne przeznaczenie. Pozwalają trenować wiele partii mięśni. Najlepiej kupić cały zestaw hantli, z uwagi na to, że jest on tańszy aniżeli kupowanie każdej hantli osobno. Pamiętaj, że jeśli to twoje początki z treningiem, to przed ćwiczeniami z hantlami obejrzyj tutoriale stworzone przez trenerów personalnych, aby wiedzieć jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia.

SMARTWATCH

Kolejna ważna rzecz, która uzupełni Twój trening domowy. Monitorowanie postępów jest ogromnie ważne podczas ćwiczeń, a dzięki takiemu multimedialnemu zegarkowi jest to możliwe. Potrafi on liczyć kroki, ilość spalonych kalorii, a nawet obliczyć czas potrzebny na regenerację Twojego organizmu.

moda,trening,mata,zegarek
fot.pexels

ŁAWECZKA DO ĆWICZEŃ

Taki sprzęt sprawdzi się dla osób, które już miały styczność z treningami na siłowni. Potrzeba do niej trochę miejsca i przestrzeni. Idealna będzie do chociażby garażu. Jest odpowiednia do ćwiczenia pleców,ramion czy mięśni brzucha. Jest to wydatek ale zdecydowanie warty każdej złotówki, którą wydasz na taką ławeczkę.

Pamiętaj, że w przypadku treningu domowego kluczem do sukcesu jest regularność. Nawet 15 minutowe ćwiczenia, wykonywane regularnie kilka razy w tygodniu przyniosą wyczekiwane efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here