Wiele osób zniechęca się do ćwiczeń z powodu braku sprzętu treningowego. Jest to zdecydowanie niesłuszne podejście, ponieważ istnieje wiele ćwiczeń do których jedyne czego potrzebujesz, to ciężar swojego ciała!

Trening domowy jest idealną opcją dla osób wstydliwych, które peszy wzrok innych podczas wykonywania ćwiczeń. Osoby zapracowane, którym brakuje czasu na dojazd do siłowni również powinny się zastanowić nad treningiem domowym.

WYKORZYSTANIE CIĘŻARU WŁASNEGO CIAŁA

Profesjonalnie na takie ćwiczenia mówi się kalistenika. Angażuje ona większość mięśni do pracy, a także łączy trening siłowy z rozciąganiem. Rozważ zakup poradnika, który dokładnie wyjaśni Ci jak poprawnie wykonywać takie ćwiczenia. Poziom dobierz do swoich umiejętności i kondycji.

JOGA

Możesz ją ćwiczyć na macie, podłodze czy ręczniku. Tutaj konieczne będzie ściągnięcie aplikacji instruktażowej na temat jogi czy też obejrzenie filmów, które pokazują jak poprawnie wykonywać jogę. Udowodniono, że joga przynosi nam wiele korzyści, między innymi :

  • poprawa postawy
  • zwiększona odporność organizmu
  • redukcja bólu
  • poprawa trawienia
  • redukcja stresu
rozciąganie,joga,ćwiczenia
fot.pexels

TRENING INTERWAŁOWY

Na youtube jest wiele trenerów i trenerek personalnych, które pokazują nam całe zestawy treningów interwałowych. Jeżeli nie wiesz czym jest taki trening, spokojnie już Ci tłumaczę. Jest to taki rodzaj treningu w którym łączysz wysiłek o wysokiej intensywności z wysiłkiem o niskiej intensywności. Są to z reguły krótkie treningi, które pozwalają spalić dużą ilość kalorii. Na początek poleca się, aby długość takiego treningu nie przekraczała 15 minut.

ćwiczenia,trening
fot.pexels

PRZYSIADY,POMPKI,BRZUSZKI

Do żadnego z powyższych ćwiczeń nie potrzebujesz sprzętu. Jedyne czego potrzebujesz to zagospodarowanie przestrzeni do ćwiczeń i chęć do treningu! Pamiętaj tylko, że przed każdym treningiem musisz wykonać rozgrzewkę. Najlepiej gdy będzie trwała od 10 do 15 minut. Na koniec ćwiczeń dobrze będzie się rozciągnąć, aby uspokoić mięśnie. Dzięki temu unikniesz albo przynajmniej zminimalizujesz zakwasy.

Jeżeli jednak chcesz zakupić sprzęt do treningów aby je troszkę urozmaicić – sprawdź w co warto się zaopatrzyć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here