Zapoznaj się z instrukcją krok po kroku, jak zrobić i używać suchego szamponu DIY w domu. Po przeczytaniu naszego artykułu będziesz w stanie też wykonać samodzielnie suchy szampon. (P.S. Możesz ułatwić nakładanie domowego suchego szamponu, wlewając składniki do butelki).

Sposób numer 1

Składniki: 7 łyżek sproszkowanej maranty, 4 łyżeczki białej glinki kaolinowej, 24 krople olejku eterycznego.

Wskazówki: Dodaj suche składniki do pojemnika miksującego i dobrze wymieszaj. Dodaj olejki eteryczne i dokładnie wymieszaj. Użyj lejka, aby przelać mieszaninę do butelki z rozpylaczem. Dodaj tyle wody, aby formuła łatwo się rozpyliła, ale nie przesadź, aby nie była rozcieńczona. Nałóż suchy szampon na cebulki skóry głowy i wmasuj we włosy.

Sposób numer 2

Składniki: 9 łyżeczek organicznej skrobi z tapioki, 3/4 łyżeczki spożywczej ziemi okrzemkowej, 1/4 łyżeczki organicznego węgla aktywowanego w proszku

Wskazówki: W małej misce dobrze wymieszaj wszystkie składniki. Jeśli Twoje włosy są ciemnobrązowe, ilość węgla drzewnego można dostosować do około 1 łyżeczki i dodać 1/2 łyżeczki cynamonu. Przelać do butelki z proszkiem i spryskać na ciemne korzenie w celu odtłuszczenia.

szampon
fot.unsplash

Sposób numer 3

 

Składniki: 1 łyżka sody oczyszczonej i 1 łyżka proszku kakaowego. Być może będziesz musiał dostosowywać mieszankę, aż uzyskasz stosunek, który najlepiej pasuje do Twoich korzeni.

Wskazówki: Połącz oba składniki, dostosowując ilości w razie potrzeby. Spryskaj korzenie, wmasuj we włosy i wysuszyć przez minutę lub dwie, jeśli to konieczne, aby się zmieszać.

szampon
fot.unspalsh

Sposób numer 4

Składniki: 2 łyżki proszku maranty, 1 do 2 łyżek proszku koloryzującego (cynamon dla jaśniejszego koloru, proszek kakaowy dla ciemniejszych włosów), 6 kropli olejku eterycznego. Olejek eteryczny jest opcjonalny.

Wskazówki: Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki w misce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here