Większość osób byłaby zadowolona, gdyby udało im się stracić przynajmniej parę kilogramów, ale jakoś tak mało komu udaje się ten cel osiągnąć, mimo iż na temat odchudzania wiemy coraz więcej. Jeżeli sama załamujesz już ręce, bo kolejna magiczna dieta nie przyniosła ci żadnego rezultatu, spróbuj uzupełnić zdrowy jadłospis i ćwiczenia czymś jeszcze, czyli odpowiednią herbatką na odchudzanie. Nie musi być to wcale gotowa mieszanka ze sklepu, kosztująca fortunę. Najlepsza herbata na odchudzanie to ta, która działa, a tego rodzaju produktów jest na rynku naprawdę wiele – do wyboru, do koloru!

Skoro jesteś zainteresowana tematem odchudzania, z całą pewnością wiele razy czytałaś już o tym, że to zielona herbata jest najlepszym narzędziem do walki z nadwagą. Ile w tym prawdy? Całkiem sporo. W zielonej herbacie występuje bowiem pewien specjalny antyoksydant, dzięki któremu do komórek tłuszczowych szybciej trafia informacja powodująca ich rozpad. Napój dostarcza też całkiem sporej dawki kofeiny, a to akurat jeden z lepszych pobudzaczy i spalaczy tłuszczu.

Nieco mniej powszechną i raczej mało popularną herbatą w Polsce jest napój Ulung. Raczej nie dostaniesz go w zwykłym supermarkecie, ale skoro zależy ci na jak najszybszym schudnięciu, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś urządziła sobie dłuższy spacer do jednego ze sklepów ze zdrową żywnością bądź punktu zielarskiego. Herbata Ulung, podobnie jak ta zielona, wykazuje się wysoką zawartością zróżnicowanych antyoksydantów, które świetnie przyspieszają przemianę materii.

Kolejny napój, też mało popularny, a naprawdę warty uwagi to herbata z… borówki! Być może nawet nie miałaś pojęcia, iż z tego owocu da się przygotować gorący napój, a tu jednak jest to jak najbardziej możliwe, jeśli tylko zainwestujesz w susz z borówek. A dlaczego powinnaś go pić? Bo dzięki niemu unormujesz swój poziom cukru we krwi. Zapobiegniesz nagłym skokom glukozy, przez które wciąż narzekasz na ogromny apetyt, którego niczym nie potrafisz poskromić. Herbatę z borówki poleca się również miłośnikom słodyczy. Dzięki niej łatwiej ci będzie zrezygnować z ukochanego batonika.

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, jaka jest najlepsza herbata na odchudzanie, dlatego najlepiej by było, gdybyś sięgała po wyżej wymienione napoje zamiennie. Jeżeli nie odpowiada ci smak czerwonej herbaty, wybierz tą zieloną, a gdy po obiedzie masz ochotę na coś słodkiego, zaparz sobie napar z borówek. Kombinuj i ciesz się zróżnicowanymi smakami, a dieta stanie się naprawdę przyjemna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here