Moda na recykling w modzie!

0
718

Recykling to idea zawsze warta propagowania. Świetnym sposobem na promocję ekologicznych wartości jest odpowiednie dostosowanie swojej garderoby oraz świadome kupowanie ubrań. To właśnie nasze codzienne wybory – także dotyczące tego co kupujemy, co na siebie ubieramy – mają wpływ na stan środowiska naturalnego. Jeśli poszukujesz ciekawych i awangardowych inspiracji, a jednocześnie pragniesz korzystać z odzieży z surowców „przetworzonych” – poniżej podpowiadamy na co warto się zdecydować oraz jakie materiały cieszą się największą popularnością.

Dodatki odzieżowe i akcesoria – z bannerów wyborczych

Recykling w modzie polega najczęściej na stosowaniu materiałów wtórnych, w celu wytworzenia nowej odzieży lub dodatków. To właśnie wszelkiego typu dodatki i akcesoria stanowią znaczną część oferowanych eko-wyrobów.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na dostępne dziś plecaki oraz torby, wśród których wyróżniają się te wykonane z bannerów reklamowych. W ich produkcji używane są nie tylko plakaty wyborcze, ale wszelkiego typu przedstawienia graficzne, którymi „zaśmieca” się nasze ulice. Ich wykorzystanie jako tkaniny jest świetnym pomysłem by nadać im nowe życie.

Plecaki i torby wykonane z bannerów reklamowych prezentują awangardowe wzory – pokryte są deseniami nietypowymi i niespotykanymi gdzie indziej. Tworzone za ich pomocą zestawienia estetyczne przyciągają wzrok, dobrze wkomponowują się w różne style ubioru oraz pasują do różnych okazji.

Zaletą plecaków i toreb z bannerów reklamowych jest fakt, że każdy pojedynczy model jest unikatowy – nie istnieje jego drugi, identyczny odpowiednik. By się o tym przekonać polecamy odwiedzić sklep Trashki, którego oferta prezentuje wyłącznie unikatowe, ręcznie wykonane eko-dodatki odzieżowe.

Inne materiały wykorzystywane w eko-modzie

Ciekawym pomysłem jest również tworzenie dodatków odzieżowych za pomocą dętek rowerowych oraz poduszek powietrznych. Materiały te są na tyle wytrzymałe, że nadają się do nowego wykorzystania w formie plecaków, toreb lub nerek.

Dętki rowerowe to materiał wyjątkowy – jest wytrzymały, odporny na rozciąganie i gniecenie, a jednocześnie dość elastyczny. Oczywistą sprawą jest, że wykonane z niego dodatki odzieżowe będą prezentować przede wszystkim ciemne barwy. Nerki z dętek rowerowych idealnie wkomponowują się w mroczne i agresywne stylizacje. Torby na ramię to natomiast wybór osób poszukujących wytrzymałych i solidnych toreb.

Poduszki powietrzne to materiały o odmiennych walorach estetycznych – przypominają ortalion o jasnych barwach. Dlatego idealnie pasują do kreacji noszonych na co dzień, do mody street-wearowej, a także wszelkich awangardowych stylizacji.

Eko-futerały i siatki zakupowe

Warto również rozważyć zakup innych dodatków – takich jak futerały na używane codziennie przedmioty oraz torby zakupowe. Są to dodatki niezwykle pomocne, z których korzystamy codziennie w naszym zwykłym życiu.

Eko-futerały to przede wszystkim przedmioty przeznaczone do zabezpieczania laptopów i tabletów. Mogą być wykonane ze wspomnianych wyżej bannerów reklamowych, podszytych dodatkową warstwą materiałów zabezpieczających.

Siatki na zakupy to must-have każdej osoby pragnącej praktykować ekologiczny styl życia. Zamiast kupować reklamówki, warto wybierać się na zakupy z tą samą siatką każdego dnia. Szczególnie warte polecenia są te wykonane z bannerów i flag festiwalowych – są to materiały odporne na wilgoć i gniecenie, elastyczne i wygodne w codziennym dźwiganiu zakupów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here