Ostatnio coraz większą popularnością ciszą się kręcone, czy też falowane włosy. Dużo osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że jego włosy mają tendencję do kręcenia się. Przeczytaj nasz artykuł po czym sprawdź i ty! 

Wbrew pozorom wiele osób ma typ włosa, który ma tendencje do kręcenia się. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i niszczy swój naturalny skręt poprzez nieodpowiednią pielęgnacje czy też złe suszenie włosów.

Po czym poznać, że ma się tendencje do skrętu?

Jeżeli twoje włosy nieustannie się wywijają, niezależne od tego ile czasu poświęcasz na prostowanie ich to znak, że jesteś obdarzona naturalnym skrętem! Kolejnym znakiem, że twoje włosy mają tendencje do kręcenia się jest fakt, że wilgoć powoduje ich nieustanne puszenie.

włosy,kręcone włosy
fot.pexels

Od czego zacząć?

Podstawą wydobywania skrętu jest świadoma pielęgnacja. Zacznij od zaopatrzenia się w kosmetyki o naturalnych składach, które nie wysuszą twoich włosów. Kupuj szampony o ziołowym składzie, a po umyciu włosów koniecznie nałóż na głowę maskę, która nawilży i odżywi skórę twojej głowy. Unikaj natomiast produktów do włosów, które zawierają sylikony. Utrudniają wydobycie skrętu, przez to, że obciążają włosy.

Koniecznie wykonaj zabieg o nazwie olejowanie głowy – jest to domowy zabieg, który ma za zadanie poprawić kondycję twoich włosów i sprawdzić, że będą błyszczące i gładkie

włosy
fot.pexels

Sposoby na wydobycie skrętu

Plopping – potocznie zwany ręcznikowaniem. Jest to metoda suszenia włosów kręconych. Metoda ploppingu polega na ugniataniu mokrych włosów ręcznikiem aż do momentu pojawienia się skrętu. Gdy już pojawi się skręt, zawiń ręcznik na głowie i zostaw tak na kilka godzin.

Żel lniany – nałóż na włosy handmade żel lniany, pamiętaj, żeby w tym dniu zrezygnować z odżywki aby nie obciążyć twoich włosów. Nakładając żel lniany ugniataj włosy i wywijaj je w każdą możliwą stronę. Gdy już wyschną powtórz tę czynność. Żel lniany nie tylko wydobędzie skręt twoich włosów, dodatkowo je odżywi i nada objętości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here