Istnieje wiele ras psów, które idealnie nadają się do bloku. Jeżeli, mieszkasz w bloku i rozważasz kupno pieska, koniecznie przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jaka rasa będzie dla Ciebie odpowiednia.

Pamiętaj, że niezależnie od wielkości mieszkania Twój pupil będzie potrzebować swojego miejsce do spoczynku oraz miejsca do spożywania posiłków. Psy mieszkające w bloku potrzebują dużej ilości spacerów czy też zabaw na świeżym powietrzu. Kup swojemu pupilowi kilka zabawek, a w szczególności zabawek edukacyjnych – dostarczają one potrzebnych bodźców Twojemu psu. Pamiętaj też, że psem trzeba się zajmować – codzienna zabawa jest niezbędna aby Twój pupil był zdrowy i szczęśliwy. Kolejnym ważnym elementem o którym musisz wiedzieć przed zakupem pieska jest fakt, że konieczna jest jego socjalizacja, czy to z innymi psami oraz ludźmi.

CAVELIER KING CHARLES SPANIEL

Te wesołe i wierne pieski idealnie nadają się do bloku. Są to bardzo ufne i pozbawione agresji psy. Cavaliery lubią towarzystwo ludzi, ciężko znoszą samotność, więc jeżeli pracujesz z domu – ta rasa to strzał w dziesiątkę. Oczywiście nie jest to wymóg, ponieważ można je przyzwyczaić do zostawania w domu podczas gdy właściciele są w pracy. Idealnie nadają się do domu, w którym są dzieci ze względu na ich przyjazne nastawienie. Potrzebują umiarkowanej dawki ruchu, czyli 3-4 spacery dziennie będą odpowiednie. Są to psy średniej wielkości osiągające od 30 do 33 cm, ich waga oscyluje wokół 6-9 kg.

MALTAŃCZYK

Są to małe psy, które osiągają od 20 do 25 cm wielkości, ich waga wynosi 3-4 kg. Mają długie włosy, ale spokojnie – prawie w ogóle nie wypadają, jedyne co musisz robić, to często je czesać ze względu na, że łatwo się robią kudły. Maltańczyk nie znosi zbyt dobrze samotności, także nie zostawiaj go zbyt długo samego. Ta rasa psów bardzo dobrze sprawdzi się również w domu z dziećmi.

pies,mieszkanie,rasa psów
fot.pexels

SHIH TZU

Są to towarzyskie i wesołe pieski, które idealnie nadają się do bloku. Nie mają problemów ze socjalizacją. Wystarczy im minimalna ilość ruchu – 2 spacery dziennie je usatysfakcjonują. Są strasznymi śpiochami oraz dobrze znoszą samotność. Pamiętaj tylko, że potrzebują regularnych kąpieli i podcinania sierści. Są to bardzo małe pieski, które osiągają maksymalnie 25 cm, a ich waga mieści się w przedziale 3-4 kg.

YORKSHIRE TERRIER

Jest to chyba najpopularniejsza rasa psa, która mieszka w bloku. Są bardzo przyjazne dla swojej rodziny oraz dzieci, niemniej jednak należy mieć na uwadze to, że dla obcych nie są zbyt ufne. Są to psy aktywne, które potrzebują częstych spacerów i zabaw. Mają dominujący charakter, w związku z czym pamiętaj aby już od szczeniaka je układać. Yorki są małymi psami, osiągającymi maksymalnie 23 cm oraz 3 kg.

pies
fot.pexels

Jack Russel Terier

Te żywiołowe i wesołe psy są idealną opcją do bloku. Powinny mieć dostarczane wiele ruchu, zabawy oraz dyscypliny z uwagi na ich uparty charakter. Idealnie sprawdzi się do zabaw z dziećmi! Jest to rasa średniej wielkości, której waga osiąga od 6 do 8 kg. Ich wzrost oscyluje w okolicach 30 cm.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here