Bieganie to sport uwielbiany zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów, modeluje sylwetkę, zwiększa wydolność organizmu i doskonale rozgrzewa przed innymi aktywnościami sportowymi. Jednocześnie jednak nie jest to sport, do którego można podejść bez przygotowania czy odpowiednich zakupów.

Ubranie do biegania

Każdy z nas pamięta, że w dzieciństwie biegał zawsze, bez zastanowienia i bez specjalnych strojów. Jednak ta zasada nie przekłada się na aktywność sportową u osób dorosłych, które powinny zwrócić baczna uwagę na to, jakie wymagania stawiane są przed odzieżą do biegania. W końcu teraz bieganie ma być sposobem na modelowanie sylwetki i wypracowanie kondycji, a nie tylko zabawą z kolegami.

Przede wszystkim odzież powinna być przewiewna i oddychająca. Dzięki temu zapewni komfort i higienę, a także odpowiednią termoregulację. Podczas aktywności wytwarzana duża ilość ciepła musi być bowiem skutecznie odprowadzana na zewnątrz, aby nie doprowadzić do przegrzania organizmu i zmniejszyć ilość potu, który się na nim pojawi. W końcu nikt z nas nie przepada za mokrą koszulką, lepiącą się do pleców.

Kolejne wymaganie względem ubrania do biegania to komfort, jaki zapewnia. Odzienie powinno być wykonane z rozciągliwych włókien, które dopasują się do ciała i będą stanowić jego „drugą skórę” lub pozostaną odpowiednio luźne, by nie ograniczać swobody ruchów. Dzięki temu ćwiczenia będą stanowczo przyjemniejsze.

Koeljną kwestia, na która można zwrócić uwagę, to wspomaganie ćwiczeń. Przykładem mogą być ubrania kompresujące, które zapewniają wsparcie mięśniom i redukują ich zmęczenie.

Specjalne wymagania względem damskiego biustonosza

Szczególną częścią kobiecej garderoby jest biustonosz. Podczas biegu kobiecy biust narażony jest na spore wstrząsy, dlatego powinien znaleźć odpowiednie podparcie w sportowym biustonoszu. Dzięki temu zostaną one zaabsorbowane, a ruch piersi zmniejszony, co zapewni paniom wygodę i swobodę. Używając specjalnego biustonosza biegowego nie będą musiały martwić się o to, czy ich biust nie będzie bolesny lub nie straci jędrności.

Koszulka i getry kompresyjne

Kobiety, które decydują się na bieganie, mogą także docenić zalety ubrań kompresyjnych. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby lekko opinały mięśnie i wspomagały ich pracę za pomocą swojego niewielkiego ucisku. Dzięki temu włókna mięśniowe lepiej kurczą się i rozkurczają podczas pracy, a także dopływa do nich większa ilość krwi wraz ze składnikami odżywczymi i tlenem. W efekcie mięśnie są mniej wyczerpane i zmniejsza się ich bolesność po treningu.

Przykładem ubrań kompresyjnych mogąc być koszulki i getry biegowe marki Compressport, dostępne w sklepie runshop.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here