Buty na trening są niezmiernie ważne. Jest to podstawa bezpiecznego treningu – odpowiednie buty zabezpieczą nasz kręgosłup i stopy. Sprawdź jakie buty na trening wybrać!

Wiele osób myśli, że pierwsze lepsze buty o sportowym wyglądzie są odpowiednie do każdego treningu. Nic bardziej mylnego, źle dobrane buty nie amortyzują stopy, co może doprowadzić do wszelakich kontuzji czy nawet problemów ze stawami. Pamiętaj, że cena butów nie powinna być decydującym warunkiem. Lepiej zainwestować w lepsze ale bezpieczniejsze i trwalsze buty, które posłużą Ci latami.

trening,buty,sport
fot.pexels

Jakie buty do treningu na siłowni?

Pamiętaj, żeby pod żadnym pozorem nie kupować butów do biegania! Wiele osób popełnia ten błąd, który może się skończyć poważną kontuzją. Na trening na siłowni wybierz szerokie i przede wszystkim sztywne buty, w których palce znajdują się niżej niż pięta, zapewni Ci to odpowiednią stabilizacje. Pewnie Cię zaskoczę ale zwykłe conversy czy vansy idealnie sprawdzą się w tej roli. Pamiętaj też o odpowiednim i solidnym wiązaniu obuwia.

Jakie buty do biegania?

Pamiętaj aby przed zakupem butów do biegania określić typ swojej stopy. Wyróżniamy typ neutralny, pronujący oraz supionujący. Kolejnym ważny aspektem przy wyborze butów do biegania jest nasza waga. Im większa waga, tym większą uwagę przykładaj do amortyzacji. Zwróć też uwagę na rodzaj podłoża na którym zamierzasz biegać. Do nieutwardzonych ścieżek najlepiej sprawdzą się buty z mocno wyprofilowaną podeszwą. Jeżeli jednak będziesz biegać po twardej nawierzchni wybierz taki model, który da Ci jak największą amortyzacje i stabilizacje. Buty do biegania wcale nie muszą być drogie, dobre i solidne buty można dostać już w przedziale 100-150 złotych.

sport,buty,obuwie
fot.pexels

Jakie buty do fitenssu?

Najważniejszą rzeczą na która musisz zwrócić uwagę przy wyborze butów do fitnessu jest podeszwa. Powinna mieć dobrą przyczepność do podłoża, żeby trzymać stabilizacje. Jeżeli chodzi o grubość podeszwy –  najlepiej sprawdzi się coś pomiędzy butami na siłownie, a butami do biegania. Osoby z większą wagą ciała powinny postawić na buty, których podeszwa zawiera poduszkę żelową, która daje większą amortyzacje.

Jakie buty wybrać na trening crossfit?

Odpowiednie buty do crossfitu pomogą Ci osiągnąć lepsze wyniki oraz zapewnią Ci ochronę. Wybierz buty z podeszwą, która wykonana jest z gumy odpornej na ścieranie, która da Ci większą przyczepność do podłoża. Dzięki elastycznym żłobieniom w przedstopiu osiągniesz większą równowagę, która jest konieczna w treningach crossfitowych.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here