Jak wybrać najlepsze skarpetki?

0
940

Skarpetki to jeden z najważniejszych elementów naszego codziennego ubioru. Wiele osób ma skłonność do ignorowania ich roli i nie przykłada większej uwagi do decyzji o tym które dziś założyć. To błąd – od rodzaju założonych skarpetek zależeć będzie nasze uczucie komfortu w czasie przemieszczania się. Dlatego skarpetki powinny być dobierane w zależności od naszych codziennych planów i zamiarów. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jakie rodzaje skarpetek można znaleźć w sklepach, kiedy warto z nich korzystać oraz po jakie materiały sięgać.

Skarpetki – co warto wiedzieć przed zakupem?

Skarpetki to część ubioru znosząca olbrzymie obciążenie każdego dnia. Wystarczy wspomnieć, że skarpetki chronią nas przed otarciem, zadrapaniami, odciskami i powstawaniem bąbli. Jest to o tyle istotne, że bezpośredni kontakt skóry stopy z obuwiem skutkowałby powstaniem takich obrażeń.  

Ponadto, skarpetki pełnią również funkcje estetyczne. Od kilku lat obserwujemy znaczący wzrost zainteresowania skarpetkami kolorowymi, pokrytymi zabawnymi grafikami lub motywami. Skarpetki możemy więc dobierać nie tylko biorąc pod uwagę nasze potrzeby praktyczne, ale również stylistyczne. Skarpetki mogą bowiem stanowić świetne uzupełnienie ubioru, jego dopełnienie lub tworzyć kolorystyczną przeciwwagę. Możemy je dopasowywać do spodni, obuwia, dodatków oraz reszty ubioru. Szeroką ofertę „skarpetek zabawnych” znajdziesz na stronie kabak.com.pl.

Rodzaje dostępnych skarpetek

Wśród dostępnych rodzajów skarpet rozróżnić można kilka podstawowych rodzajów. Zacznijmy od bardzo szerokiej i popularnej dziś kategorii – skarpetek sportowych. Najczęściej są to skarpetki bawełniane, za kostkę, o znacznej gramaturze. Występują w wersjach uzupełnionych o dodatkowe wzmocnienia – na przykład palców lub pięt. Ponadto, znajdziemy skarpetki sportowe dedykowane dla osób uprawiających określony rodzaj sportów – biegaczy, amatorów chodzenia po górach lub siłowni.

Stópki to skarpetki dedykowane na lato, do noszenia wraz z niskim obuwiem oraz szortami. Skarpetki takie mają zapobiegać nadmiernemu przegrzaniu stopy i całego organizmu. Są oczywiście krótkie – przed kostkę – co czyni je dodatkowo komfortowymi; zapobiegają bowiem powstawaniu odcisków i obtarć.

Dress socks – czyli skarpetki eleganckie – to ich rodzaj dedykowany do eleganckiego ubioru. Najczęściej, noszone są z pełnym garniturem lub przynajmniej spodniami w kratkę. Występują w neutralnych barwach – takich jak szary, granatowy, czarny – oraz prostych wzorach. Z rozbudowaną ofertą skarpet różnych typów możesz zapoznać się na stronie https://kabak.com.pl/kategoria/skarpetki.

Materiał stosowany w produkcji skarpet

Komfort użytkowania danych skarpetek wynika nie tylko z ich kroju, ale również zastosowanych w produkcji materiałów. Najczęściej mamy do czynienia ze skarpetkami produkowanymi z materiałów naturalnych – takich jak wełna, bawełna, len lub inne. Niekiedy też, są one uzupełniane o materiały syntetyczne. Ich obecność może mieć dwojaki wpływ na jakość danych skarpetek.

Jeśli poszukujemy skarpetek dedykowanych do codziennego użytku, lepiej będzie sięgać po te pozbawione domieszki materiałów syntetycznych. W przypadku skarpetek sportowych – sprawa wygląda inaczej. Mile widziana jest obecność włókien, na przykład srebra – hamującego rozwój drobnoustrojów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here