Wszyscy wiemy, że pielęgnacja cery zaczyna się od dokładnego oczyszczenia, ale czasami bez względu na to, jak dokładnie wyszorujesz i spieniasz, wydaje się, że po prostu nie możesz zmyć całego makijażu. 

Pomimo naszych najlepszych starań zastanawiamy się, jak całkowicie usunąć makijaż. Zapoznaj się z profesjonalnymi wskazówkami, które pomogą Ci uzyskać idealnie gładką twarz bez makijażu.

1.Nie spiesz się

Szczególnie jeśli chodzi o zmywanie makijażu oczu, im wolniej idziesz, tym lepiej. Spowoduje to zmiękczenie tuszu do rzęs, konturówki i cienia, dzięki czemu łatwo i dokładnie zsunie się po ostatecznym wytarciu. Jeśli to zrobisz, nie zobaczysz już rano smug pod oczami. Dając czas na zadziałanie zmywacza zapobiega również konieczności wcierania / szorowania płatkiem do demakijażu – zawsze jest to błąd, ponieważ tarcie może uszkodzić delikatną skórę wokół oczu, powodując podrażnienia i przyczyniając się do powstawania zmarszczek.

2.Mydło i woda działają lepiej niż chusteczki do makijażu

W głębi duszy wiedziałeś już, że chusteczki do makijażu brzmią zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, prawda? Chusteczki mogą być doskonałym początkowym krokiem w usuwaniu makijażu – w rzeczywistości najlepiej jest ich używać do usuwania makijażu przed oczyszczeniem. Ale idealnie powinna nastąpić odpowiednia sesja zlewu. Wielu z nas popełnia błąd, używając po prostu chusteczek i kładąc się spać, ale makijaż tak naprawdę nie jest całkowicie zmyty – panie nadal muszą myć twarz. Używanie wody i mycia twarzy jest tym, co naprawdę usunie osady i przygotuje skórę do porządnej nocnej kuracji. Jeśli użyjesz tylko chusteczek, a następnie nałożysz krem ​​nawilżający, możesz wepchnąć brud w pory i obudzić się z pryszczami lub zaskórnikami.

makijaż
fot.pexels

3.Użyj środka czyszczącego przeznaczonego do usuwania makijażu

Kobiety zwykle używają produktów do mycia twarzy, które nie są przeznaczone do usuwania makijażu. Jeśli podejrzewasz, że Twój należy do tej kategorii (dowód: subtelne smugi kremu BB na twarzy po oczyszczeniu ręcznikiem), możesz najpierw użyć środka do demakijażu, takiego jak woda micelarna – lub rozważyć zmianę na oczyszczający olejek lub balsam. Są jednymi z najskuteczniejszych w usuwaniu nawet najbardziej upartego makijażu, takich jak podkłady utrwalające, płynne pomadki i pigmenty do brwi.

Wiemy, co myślą niektórzy z was: zastosowanie produktu na bazie oleju nie sprawi, że Twoja twarz będzie czystsza. Ale nowe środki do czyszczenia olejów naprawdę potrafią zdziałać cuda. Wiele osób nie wie, że olej rozpuszcza olej. Jeśli naprawdę nie możesz znieść wrażenia, że ​​olejek myje włosy, sugeruje mleczną i żelową konsystencję jako dobrą alternatywę.

demakijaż
fot.pexels

4.Oczyść brzegi powieki

Jeśli jest jedna strefa, która jest często pomijana podczas demakijażu, jest to nieuchwytna krawędź powieki, w której konturówka i tusz do rzęs mogą z czasem narastać i prowadzić do podrażnienia oczu. Zwłaszcza jeśli zacisniesz oczy wodoodpornym płynem, być może będziesz musiał dostać się tam za pomocą bardziej ukierunkowanego narzędzia i upewnić się, że zniknął każdy ślad. Mówiąc o wypadających rzęsach, nie należy też usuwać palcami uporczywych kawałków tuszu do rzęs. Aby usunąć grudki bez robienia krzywdy, upewnij się, że zmywacz ma wystarczająco dużo czasu, aby wniknął (przypomnij sobie wskazówkę nr 1), a następnie delikatnie naciśnij płaską wacikiem, przesuwając powoli w kierunku odrastania rzęs, aby zsunąć tusz.

5.Odgarnij włosy do tyłu i oczyść linię włosów

Całkowicie to rozumiemy: kiedy minęła północ i twoja poduszka kusi, nawet łatwy krok, taki jak rzucenie włosów w kucyka, może wydawać się zbyt dużym wysiłkiem. Ale jeśli tego nie zrobisz, prawdopodobnie zatrzymasz się kilka centymetrów przed linią włosów podczas mycia twarzy. Ludzie często gromadzą pozostałości makijażu wokół linii włosów, co prowadzi do zatkania porów i wyprysków.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here