Wegańskie sneakersy – dlaczego powinnaś je mieć?

0
608

Sneakersy to obecnie jedne z najpopularniejszych butów na co dzień. Buty doskonale sprawdzają się w casualowych stylizacjach, a także w kreacjach w duchu sportowej elegancji. Ponadto są bardzo wygodne! Nic więc dziwnego, że mają tylu zwolenników. Spośród wielu ciekawych rodzajów sneakersów na szczególną uwagę zasługują modele wegańskie. Czym różnią się od klasycznego obuwia? I dlaczego warto w nie zainwestować?

Fenomen sneakersów

Sneakersy z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Jedni cenią je za funkcjonalność i nieprzeciętną wygodę, inni uwielbiają ich charakterystyczny, sportowy, a przy tym designerski wygląd. Współczesny rynek oferuje nam niesamowitą różnorodność sneakersów. W sklepach znajdziemy modele masywne i lekkie w formie trampków, jednokolorowe i wielobarwne, bez żadnych zdobień i wzbogacone o ciekawe printy czy inne dekoracyjne elementy – w tym ćwieki, kryształki, złocenia czy łańcuchy. 

Sneakersy mogą stanowić ciekawy element codziennych stylizacji. Kolorowe, szalone buty nadadzą niebanalny charakter nawet najprostszemu zestawowi!

Problem ze skórą naturalną

Według danych hodowla zwierząt gospodarskich dla żywności i produkcji elementów garderoby, w tym obuwia, odpowiada za ponad 14% emisji gazów cieplarnianych, które są szkodliwe dla naszego środowiska. Można zatem wywnioskować, że produkcja (i zakup) butów ze skóry pogłębia kryzys klimatyczny.

Co więcej, każdy rodzaj skóry naturalnej garbowany jest wieloma szkodliwymi substancjami, które po wyrzuceniu butów na śmietnik, przez lata oddziałują na środowisko naturalne. To potencjalnie może wyrządzać duże szkody.

Sneakersy wegańskie – ciekawa alternatywa dla klasycznych butów

Obecnie coraz więcej osób świadomie podchodzi do kwestii dbania o naszą planetę. Życie w duchu ekologii i zero-waste jest coraz powszechniejszą praktyką. Wybór butów wegańskich niewątpliwie zalicza się do tej ideologii. 

Buty wegańskie tworzone są bez użycia materiałów pochodzenia zwierzęcego, przy wykorzystaniu nowoczesnej, etycznej technologii cruelty-free. Produkcja butów wegańskich nie jest tak szkodliwa dla środowiska naturalnego, jak wytwarzanie obuwia ze skóry naturalnej. 

Buty wegańskie to rozwiązanie nie tylko dla osób świadomie rezygnujących z użycia produktów pochodzenia zwierzęcego, ale również dla tych, którym nie są obojętne losy naszej ziemi. Wybierając sneakersy wegańskie, dbasz o nasze środowisko!

Gdzie kupić porządne sneakersy wegańskie?

Sneakersy wegańskie są równie atrakcyjne, stylowe i wytrzymałe co klasyczne obuwie. Grunt to wybrać produkt znanej marki, która dba o najwyższą jakość oferowanych wyrobów. 

Firma Mumka swoje sneakersy kolorowe tworzy ręcznie, w pełni zgodnie z zasadami etycznej produkcji cruelty-free oraz z regułami uczciwego handlu fair trade. Marka wykorzystuje solidne, starannie wyselekcjonowane materiały, które zapewniają oferowanym butom nieprzeciętną wytrzymałość i estetykę. Zewnętrzne warstwy sneakersów tworzone są z najwyższej jakości mieszanek włókien syntetycznych, wewnętrzne z odpornych na uszkodzenia powłok bawełnianych, natomiast podeszwy z tworzywa termoplastycznego. Barwniki używane do ozdabiania butów nie zawierają rozpuszczalników. 

Na stronie mumkashoes.pl znajdziesz sneakersy ozdobione motywami kwiatów, zwierząt i przepięknej architektury. Oferowane buty mają w sobie coś wyjątkowego. Ich niebanalny design wyróżni nawet najprostszą stylizację. Koniecznie musisz w swojej garderobie mieć kolorowe sneakersy wegańskie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here