Kto nie lubi ładnie pachnieć. Dobry zapach sprawia, że ​​człowiek czuje się dobrze i zwiększa jego pewność siebie. Ponadto słodki zapach użytych perfum rozbudza pozytywne wibracje. Siła perfum wpływa nie tylko na osobę, która je nosi, ale także na ludzi wokół. Dlatego ważne jest, aby używać dobrych perfum, które pasują do Twojego typu osobowości.

Oczywiście jest wiele powodów, dla których ludzie używają perfum. Niektórzy używają go do złożenia podpisu lub pozostawienia wrażenia. Niektórzy używają go, aby ukryć nieprzyjemny zapach lub wzmocnić swój naturalny zapach, aby przyciągnąć płeć przeciwną i są inne powody.

Tak więc, następnym razem, gdy wybierzesz się na zakupy perfum, zastanów się, dlaczego chcesz użyć perfum, i kup je odpowiednio.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci kupić odpowiednie perfumy dla siebie.

Nie kupuj po prostu perfum w sklepie. Najpierw przetestuj to na swojej skórze. Nie tylko jest możliwe, że możesz być uczulony na niektóre perfumy, ale zapach, który ładnie pachnie dla jednej osoby, może nie pachnieć tak samo na tobie.

Poznaj swój charakterystyczny zapach. Nigdy nie kupuj zapachu tylko dlatego, że podobał Ci się jego zapach na kimś innym. Charakterystyczny zapach jest wyjątkowy dla nas, więc to, co może ładnie pachnieć na innych, może nie być tak dobre dla naszej skóry. Określony zapach będzie różnie pachniał u różnych osób.

Zapach charakterystyczny odnosi się do szczególnego składu chemicznego ciała, który decyduje o tym, jak nasza skóra przyjmie każdy zapach, który na nią nałożymy. Nasze wyjątkowe zapachy są zdeterminowane przez nasze szczególne nawyki i wybory związane ze stylem życia, dietą, lekami, które przyjmujemy, typem skóry i wieloma innymi czynnikami.

perfumy
fot.pexels

Wybierz odpowiedni motyw. Motyw jest tym, co tworzy zróżnicowanie wśród zapachów. Nazywa się go również akordem i jest zależny od podstawy, na której formułuje się perfumy, i istnieją cztery powszechne podstawy używane do formułowania perfum.

  1. Cytrusy: stworzone z owoców bogatych w kwas cytrynowy, takich jak pomarańcze, bergamoty i cytryny, zawsze lekkie i pachnące.
  2. Ziemia: nadaje noszącemu atmosferę tajemniczości, stworzona z minerałów lub roślin nie kwitnących, takich jak cynamon, wanilia, miód i drzewo sandałowe.
  3. Piżmo: zawsze uważane za seksowne i ponętne, i chociaż wcześniej robione z worków zwierząt, takich jak cyweta i piżmowiec azjatycki, teraz są tworzone syntetycznie.
  4. Kwiatowy: najpopularniejszy motyw wśród perfum; jak sama nazwa wskazuje, są wykonane z esencji kwiatów i często są mocne, przylegające i słodkie.

Nuty perfum

Nazywane są wrażeniami zapachu. Jest to utrzymujące się powietrze pozostawione przez perfumy podczas parowania ze skóry. Wszystkie zapachy mają trzy nuty.

  • Nuta głowy: natychmiastowe wrażenie stworzone przez zapach. Ma przyciągać zapach ludzi, ale szybko się rozprasza.
  • Nuta serca: zwana ciałem perfum, esencją perfum. Mówi wąchaczowi, o czym powinien być zapach.
  • Nuta bazy: zapach utrzymujący się po nucie górnej i nucie serca wyparowuje. To główne przesłanie perfum.
perfumy
fot.pexels

Koncentracja perfum

Stężenie wskazuje, jak czysty jest zapach lub ile olejku zapachowego został dodany do zapachu. Wiadomo, że najczystsze perfumy są wyjątkowo lotne i mogą powodować podrażnienia, gdy są nakładane bezpośrednio na skórę. Aby temu zapobiec i pozwolić użytkownikom cieszyć się zapachem, olejki perfumeryjne miesza się z etanolem, a czasem dodaje się do nich wodę.

Ekstrakty perfum są najbardziej skoncentrowane spośród zapachów. Mają być używane oszczędnie i tylko w punktach tętna ciała.

Woda perfumowana i toaletowa

Po ekstraktach perfum pod względem stężenia jest woda perfumowana, a po niej woda toaletowa. Te dwa są często rozpylane na całym ciele. Najmniej skoncentrowanym z zapachów jest woda kolońska.

Nigdy się nie spiesz

Nigdy nie spiesz się przy zakupie perfum. Najlepszym sposobem na zrozumienie zapachu jest rozpylenie go na nadgarstku i pozostawienie go na 30 minut. Zwykle potrzeba zapachu, aby wyświetlić wszystkie trzy nuty w ciągu 30 minut. Jeśli po tym czasie podoba ci się to, co czujesz na sobie, śmiało kup ten zapach.

Kup zapach, który pasuje do Twojej osobowości.

Zawsze miej zapach, który wyraża Twoją osobowość. Zawsze powinieneś myśleć o zapachach, które nosisz, jako o przedłużeniu siebie.

Zawsze pamiętaj, że chemiczny skład perfum jest delikatny. Nigdy nie przechowuj swoich zapachów w bardzo zimnych lub bardzo gorących miejscach, ani w miejscach, w których mogą zostać pochwycone przez bezpośrednie światło słoneczne.

Nigdy nie gromadź swoich perfum, bo po prostu wyparują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here