Moda ulega ciągłym zmianom. Z roku na rok zmieniają się trendy dotyczące tego w czym się chodzi oraz według jakich zasad łączymy ze sobą elementy ubioru. Mimo to, niektóre wyznaczniki dobrego gustu i stylowego ubioru pozostają niezmienne. Nadążanie za modą bywa trudne i czasochłonne, jednak – istnieją też rozwiązania uniwersalne, do których możemy często powracać. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jak dobrać sukienkę idealną, czyli taką, która będzie pasować do kształtu naszej figury, będzie atrakcyjnie wykończona a jej rozmiar i inne elementy wyglądu będą pasować do sytuacji, w których ją ubierzemy.

O rozmiarze sukienek słów kilka

Rozmiar sukienki to podstawowa sprawa, od której należy rozpocząć proces wybierania. Warto podejść do tego zupełnie szczerze – i nie zaniżać własnego rozmiaru. Niektóre kobiety błędnie uważają, że wybór sukienki o nieco mniejszym rozmiarze sprawi, że będą wyglądać szczuplej. To błąd. Efekt jest zazwyczaj odwrotny – zamiast wyszczuplać, sukienka jedynie podkreśli mankamenty naszej figury.

Rozmiary występujące w polskich sklepach określane są albo za pomocą standardowych znaczeń, takich jak: XS, S, M, L, XL; lub też – rozmiarówka podawana jest w centymetrach, na przykład: 34, 36, 38. Rzadziej spotkać możemy angielski sposób oznaczania rozmiaru – wyrażany w calach – jak: 8, 10, 12. Warto przy tym podkreślić, że poszczególne przedsiębiorstwa modowe stosują te same oznaczenia dla ubrań innych rozmiarów. Przykładowo – rozmiar S w jednym sklepie mógłby zostać zakwalifikowany jako rozmiar M w innym.

Krój i elementy wykończenia

Dobranie odpowiedniej sukienki to nie lada zadanie. Oprócz tak podstawowych spraw jak wybór odpowiedniego rozmiaru i kształtu, dopasowanych do naszej figury, powinniśmy również zwrócić uwagę na wygląd górnej części sukienki. W wielu przypadkach to właśnie „góra” stanowi kluczową jej część i ma największy wpływ na uzyskiwany efekt optyczny.

Do wyboru mamy między innymi sukienki z głębokim dekoltem. To uniwersalne rozwiązanie jest stosowane przede wszystkim przez kobiety o dużym biuście, pragnące uwypuklić ten atut swojego wyglądu. Stosowany jest także, gdy pragniemy odwrócić uwagę od innych części naszego wyglądu – na przykład nóg.

Płytki dekolt wybierany jest przez kobiety z biustem o mniejszym rozmiarze. Sukienki takie oddziałują nieco inaczej na nasze otoczenie. Zamiast koncentrować uwagę towarzyszy na dekolcie, punktem centralnym staje się twarz.

Sukienki o różnym rodzaju dekoltu znajdziesz na: tessita.com.

Ramiączka – dla szczupłych i „przy kości”

Istotnym elementem w wyglądzie każdej sukienki jest sposób jej utrzymywania na tułowiu. Do najbardziej popularnych – szczególnie w okresie wysokich temperatur – są oczywiście sukienki na ramiączkach. Choć ramiączka to rozwiązania preferowane przede wszystkim przez kobiety szczupłe, to również osoby z nadwagą mogą sięgać po takie rodzaje sukienek.

Ramiączka powinny być przede wszystkim proporcjonalne względem pozostałej części sukienki. Nie powinny być ani przesadnie zbyt grube, ani nadmiernie cienkie. Warto dobrać takie ramiączka, które nie będą kolidować z noszonymi przez nas stanikami (lub na odwrót – dobrać stanik do sukienki). Kobiety o mniejszy dekolcie decydują się na ramiączka zdobione, które stanowią dodatkowe urozmaicenie wyglądu ich dekoltu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here