Mimo zawirowań związanych z izolacją branża ślubna ma się coraz lepiej. Odbywają się nieco mniejsze, skromniejsze wesela, na które nie zawsze wiemy jak się ubrać. Szczególnie młode, jak i te starsze mamy nie mogą zdecydować się jakiego rodzaju kreację wybrać. Stąd też powstał nasz mały poradnik na temat weselnych stylizacji dla mam. 

Stylizacje weselne dla mam – czym się różnią?

Sukienki na wesele dla mamy, zarówno dla tej przyszłej, młodej, jak i starszej muszą być przede wszystkim wygodne. Warto by przyszła mama czuła komfort w kreacji z powodu brzucha, do czego przyczyniają się także weselne potrawy. Podobnie jest w przypadku młodej mamy, która nie wróciła do formy sprzed ciąży (co nie jest absolutnie żadnym obowiązkiem), ale także mamy, której dziecko jest już nieco starsze. Ta ostatnia musi mieć swobodę w ruchach, szczególnie jeśli na weselu znajduje się razem z dzieckiem. Wiele atrakcji i tańce sprawiają, że kreacja musi być niezwykle komfortowa. Co nie oznacza, że wygodna sukienka dla mamy musi być bezkształtna. Bardzo często wygodne sukienki są obszerne i nie nadają sylwetce kształtu, jednak w przypadku wielu sklepów z kreacjami na wesele można znaleźć i te wyjątkowe, elastyczne i bardzo eleganckie stylizacje. Opierają się one głównie na rozciągliwym, przyjemnym materiale, ale również na kroju. Są to najczęściej sukienki kopertowe, wiązane pod biustem, dzięki czemu tworzące pociągły, wysmuklający optycznie sylwetkę dekolt.  

Z czego i gdzie wybierać?

Sukienki na wesele niezależnie od tego, czy dla mamy, czy też dla nastolatki warto szukać w sklepach internetowych, które mają dużo niższe ceny, a jakość ich ubrań jest taka sama, o ile nie lepsza niż w przypadku sieciowych sklepów stacjonarnych. Wybierając sukienkę na ślub, należy zwrócić uwagę na to, by nie była ona zbyt strojna, ani w kolorze bieli i beżu ze względu na tradycję związaną ze strojem panny młodej. Oczywiście warto brać również pod uwagę ewentualną pogodę, choć sezon weselny przypada na letnie miesiące, to w Polsce mamy pogodę w kratkę. Wracając do zakupów w sklepach online – są one również o wiele wygodniejsze i pomagają nam zaoszczędzić mnóstwo czasu, ponieważ sukienki w nich możemy oglądać dosłownie wszędzie, nawet kładąc się spać. 

Co jeszcze brać pod uwagę?

Wesele to niezwykłe wydarzenie, część z nas wybiera się na nie kilka razy w roku, część raz na kilka lat. Mimo wszystko warto wybrać na ten dzień wyjątkową sukienkę, która będzie dopasowana do naszej figury. Chodzi przede wszystkim o podkreślenie jej atutów i zamaskowanie ewentualnych mankamentów. W tym celu należy zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy – sukienka nie może być zbyt wyzywająca, zatem albo możemy odsłonić dekolt, albo nogi. Trzeba także wziąć pod uwagę to, by w przypadku przyszłych mam w ciąży kreacja nie podkreślała za bardzo brzucha, ani nie była zbyt krótka, co również wpływa na komfort jej użytkowania. Najbezpieczniejszymi sukienkami będą już wcześniej wspomniane kopertowe kreacje o długości midi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here