Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z roślinami doniczkowymi, warto wybrać takie, które nie są zbyt wymagające. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się w jakie gatunki się u Ciebie sprawdzą.

Niestety istnieje błędne przeświadczenie, że każdy gatunek rośliny doniczkowej potrzebuje wielogodzinnej pielęgnacji. Spokojnie istnieje kilka gatunków roślin, które idealnie sprawdzą się u osób zapracowanych lub leniwych!

NUMER 1 – ALOES

Jest to kwiat doniczkowy, który charakteryzuje się odpornością na susze. Najlepiej mu będzie stać na słonecznym miejscu, gdzie będzie mógł rosnąc nawet kilka lat. Nie trzeba go codziennie podlewać, a wręcz zbyt częste podlewanie może spowodować gnicie rośliny. Jeżeli chodzi o kwestie wizualne to aloesy wyróżniają się ciekawym ubarwieniem oraz kształtem.

NUMER 2 – KAKTUS

Jedyne czego potrzebują kaktusy to słoneczne stanowisko i umiarkowane podlewanie. Ich ogromnym plusem jest cena – z reguły kosztują od 10-30 złotych. Można dostać przeróżne kształty czy wielkości tych roślin. Najlepszy efekt wizualny daje cała kolekcja kaktusów.

roślina
fot.pexels

NUMER 3 – ZAMIOKULKAS

W tym przypadku sprawa jest już naprawdę prosta – wystarczy podlewać roślinę raz w miesiącu! Co do miejsca gdzie powinna stać, to najlepszą opcją będzie cień. Może osiągnąć wielkość 100 cm, a charakteryzuje się ciemnozielonymi, błyszczącymi liśćmi. Zamikulkas można zakupić już za kilkanaście złotych.

NUMER 4 – SANSEVIERIE

Jest to sukulent, co za tym idzie magazynuje wodę w liściach. Dzięki temu ta roślina jest bardzo wytrzymała i idealnie sprawdzi się w niekorzystnych warunków. Jedyne na co trzeba uważać to, aby nie przesadzić z podlewaniem. Na ryku można zaleźć wiele odmian tej rośliny, które różnią się ubarwieniem, kształtem czy wielkością.

roślina, kaktus
fot.pexels

NUMER 5 – GRUBOSZ

Grubosz powszechnie nazywany drzewkiem szczęścia tak jak sansevierie jest sukulentem. Trzeba się z nim obchodzić dokładnie tak samo. Są idealnym dopełnieniem wnętrza, z uwagi na ich elegancki wygląd. Nie jest to tania roślina, ale bezsprzecznie warto ją nabyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here