Chociaż żaden krem ​​przeciwsłoneczny nie jest w 100% skuteczny w blokowaniu promieni ultrafioletowych (UV), wiele oparzeń słonecznych jest spowodowanych wadliwym lub rzadkim nakładaniem.

Około 100 procent dermatologów twierdzi, że większość ludzi nie postępuje zgodnie ze wskazówkami na butelce, aby regularnie ponownie nakładać krem ​​przeciwsłoneczny. (I używanie kremu z filtrem z poprzedniego sezonu lub takiego, którego data ważności również się skończy, nie jest dobrym pomysłem.)

Nosząc prawidłowo krem ​​przeciwsłoneczny – i codziennie, nie tylko zapobiegasz poparzeniom skóry, ale także zapobiegasz uszkodzeniom słonecznym, zmniejszając zależność od tych produktów do pielęgnacji skóry lub przeciwdziałających efektom starzenia.

krem
fot.pexels

Jak nakładać krem ​​przeciwsłoneczny – w ośmiu łatwych krokach

1. Połóż grubą warstwę. Użyj łyżki kremu przeciwsłonecznego (co najmniej SPF 25) na twarzy i około dwóch uncji na ciało. O ile nie nakładasz grubej warstwy, prawdopodobnie uzyskujesz SPF 10 z SPF 30.

2. Nakładaj krem ​​z filtrem bezpośrednio na twarz – zamiast wciskać gigantyczną kroplę na dłonie i nakładać ją. Ta technika pomaga szybciej i równomierniej wchłaniać.

3. Najpierw nałóż krem ​​przeciwsłoneczny, a następnie krem ​​nawilżający. Najlepiej zrobić to dobrze na czystej, suchej skórze. Jest to jednak mniej ważne, jeśli używasz kremu przeciwsłonecznego z tlenkiem cynku lub dwutlenkiem tytanu.

4. Codziennie używaj ochrony przeciwsłonecznej. Większość ekspozycji na słońce jest przypadkowa i przypadkowa, co oznacza, że ​​masz je idąc do metra, na lunch lub przez okno w biurze, mówią dermatolodzy.

5. Zastosuj krem ​​przeciwsłoneczny przed wyjściem na słońce. Chemiczne filtry przeciwsłoneczne potrzebują czasu, aby zostały wchłonięte przez skórę, aby zadziałały. Wymagają więc wyprzedzenia około 20 minut.

krem
fot.pexels

6. Jeśli potrzebujesz natychmiastowej ochrony przeciwsłonecznej, użyj tlenku cynku. Zarówno cynk, jak i dwutlenek tytanu to minerały, które blokują promienie słoneczne UV, więc działają szybciej niż chemiczne składniki ochrony przeciwsłonecznej, które muszą zostać wchłonięte, aby przekształcić światło w energię cieplną w skórze.

7. Ponownie nakładaj krem ​​przeciwsłoneczny co 90 minut. Wiodący formulator filtrów przeciwsłonecznych powiedział mi kiedyś, że wiele filtrów przeciwsłonecznych staje się niestabilnych (to znaczy nieskutecznych) po wystawieniu na działanie promieni słonecznych. Ironiczne, prawda? Oznacza to, że sprzęt po prostu przestaje działać, więc co kilka godzin musisz zużywać więcej. Pomyśl o tym jak o płynie do płukania ust.

8. Popraw makijaż mineralnym makijażem. Jeśli wychodzisz w porze lunchu, poranna aplikacja kremu przeciwsłonecznego jest już bezużyteczna. Więc popraw makijaż proszkiem na bazie minerałów z filtrem SPF. Wiele z cynkiem lub dwutlenkiem tytanu (jak Jane Iredale) ma SPF 18 lub 20.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here