Moda jest pełna niespodzianek. Niektóre stylizacje wyglądają bardzo ciekawie. Często wśród największych trendów znajdują się ubrania lub akcesoria, o których kilka lat temu nikt by nie pomyślał. Jednym z nich są bucket hat. To te kapelusze, które bliźniaczo przypominają nakrycia głowy noszone przez… wędkarzy. Kiedyś był on synonimem kiczu, dzisiaj jest lansowany przez największe blogerki modowe. Mówią o nich też domy mody. Dzięki ich opiniom zwykły użytkownik internetu może dowiedzieć się, do jakich ubrań można go dopasować. Kapelusz wykonany jest z najróżniejszych materiałów – najważniejsze, by był wygodny i się składał.  Ciekawa jest również kwestia kolorystyki. W sklepach można znaleźć nakrycia głowy w każdej możliwej barwie.

Jak nosić bucket hat?

Wbrew pozorom dopasowanie tego kapelusza do codziennego ubrania nie jest zbyt trudne. Najważniejszą zasadą jest, by cała stylizacja miała sportowy wydźwięk. Dlatego też bucket hat można łączyć z bluzami, sportowymi spodniami i t-shirtami. Wystarczy dobrać odpowiednie kolory, które będą do siebie pasowały. Do ciemnych ubrań z nadrukami idealnie pasuje bucket hat w jasnej, stonowanej barwie. Takie połączenia będą najbardziej optymalne w codziennym użytkowaniu.

Niektóre blogerki modowe łączą owe kapelusze z sukienkami. To wydanie może okazać się nieco osobliwe, ale w ostatecznym rozrachunku prezentuje się bardzo ciekawie. Oprócz nakrycia głowy należy dobrać odpowiednie dodatki. Dzięki nim cała stylizacja nabierze wyrazu. Uzupełnieniem outfitu może być jeansowa kurtka lub bluza.

Skąd się wziął bucket hat?

Kapelusze te światło dzienne ujrzały na początku ubiegłego stulecia. Od razu stały się znakiem rozpoznawczym rolników i rybaków. Były one praktyczne, chroniły zarówno przed deszczem, jak i przed słońcem. Dzięki niemu ryzyko udarów przy pracy w polu zmniejszyło się. Pracownicy byli nimi zachwyceni, toteż bardzo szybko je nabywali. Bardzo ważnym aspektem była możliwość schowania go do kieszeni. Było to możliwe dzięki odpowiedniemu doborowi elastycznych materiałów.

Po wielu latach bucket hat stało się źródłem wielu kontrowersji. W latach 80. był on ostatnim krzykiem mody (nosili go prawie wszyscy), a dziesięciolecia lat później uznany został za szczyt kiczu. Teraz wraca do łask, a owe kapelusze można znaleźć w ofercie wielu sklepów. Ba, nawet projektanci mody włączają je do swoich pokazów. Za zainteresowanie tym nakryciem głowy odpowiada Dom Mody Prada, który jako pierwszy uwzględnił je w jednej ze swoich kolekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here