Jeśli kiedykolwiek utknąłeś na lotnisku ze sklepem wolnocłowym lub eksplorowałeś sekcję makijażu i urody w domu towarowym, prawdopodobnie zapoznałeś się z ich wyborem zapachów.

Prawdopodobnie zauważyłeś, że występują one w wielu formach, w tym perfumach, wodzie kolońskiej i wodzie toaletowej. Świetnie, ale jaka jest różnica między tymi produktami? Wszystkie zapachy są w dużej mierze takie same, ale nadano im nazwę opartą na stężeniu oleju w alkoholu i wodzie. Oto, jak dowiedzieć się, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie.

perfumy
fot.pexels

Zapach jest generalnie terminem uniseks dla każdej śmierdzącej substancji składającej się z pewnej ilości olejku zapachowego rozcieńczonego w alkoholu i wodzie. W zależności od stężenia wynik otrzymuje inną nazwę. Oto podsumowanie:

Mgiełka do ciała – Najbardziej rozcieńczona wersja zapachu, zwykle zawierająca od jednego do trzech procent olejku zapachowego w alkoholu i wodzie. Zwykle trwa krócej niż godzinę.
Woda kolońska – najstarsze określenie perfum, używane w Ameryce Północnej do męskich zapachów. Lekki, świeży i owocowy, zazwyczaj składa się z dwóch do czterech procent olejków zapachowych w alkoholu i wodzie. Zwykle używane w zapachach dla młodszych ludzi. Zwykle trwa około dwóch godzin.
Woda toaletowa – Lekka kompozycja w sprayu zawierająca od 5 do 15% czystej esencji perfum rozpuszczonej w alkoholu. Zwykle trwa około trzech godzin.
Perfumy  – historycznie bezpłciowe, używane do opisywania zapachów zarówno męskich, jak i damskich. Najlepszy termin używany do opisania zapachu. Zawiera 15 – 20% czystej esencji perfum i utrzymuje się przez około pięć do ośmiu godzin. Najbardziej skoncentrowana i najdroższa ze wszystkich opcji zapachowych. Nieco bardziej tłuste perfumy lub perfumy składają się z 20 do 30% czystej esencji perfum. Pojedyncza aplikacja perfum może trwać do 24 godzin.
To wszystko warto wiedzieć i na pewno może pomóc w podjęciu lepszej decyzji o zakupie, jeśli szukasz czegoś do ubrania, które jest trochę lżejsze i nie trzyma się tak długo w te upalne letnie dni, lub czegoś, co chcesz po prostu zatrzymać. dotykać (lub dużo) dłużej.

perfumy
fot.pexels

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here