Niektórzy mężczyźni nie przepadają za nakryciami głowy. Zarazem, jesienią lub zimą, gdy niskie temperatury i wiatr dają się we znaki, nie sposób nie ochraniać głowy przed szkodliwym działaniem pogody. Nakrycie głowy to wówczas konieczność, na którą skazany jest każdy z nas. Jeśli również należysz do grupy mężczyzn sceptycznie nastawionych do jakiegokolwiek rodzaju nakrycia głowy – ten artykuł jest dla ciebie. Podpowiemy w nim – jakie dostępne rodzaje czapek znajdziesz oraz które z nich dodadzą ci stylu, elegancji oraz w których będziesz wyglądał naprawdę męsko.

Czapka na jesień i zimę – czy całoroczna?

Czapka to nakrycie głowy stosowane przede wszystkim z powodów praktycznych. Głównym zadaniem czapki jest ochranianie naszego organizmu przed wyziębieniem, gdy jesteśmy wystawieni na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Mowa przede wszystkim o niskich temperaturach, ale także gwałtownych podmuchach wiatru, opadach atmosferycznych i ogólnej wilgoci unoszącej się w powietrzu. Przed każdym z tych czynników warto się chronić, gdyż – nieuzasadniona ekspozycja na ich działanie może skutkować wyziębieniem organizmu.

Warto przy tym podkreślić, że właśnie przez powierzchnię głowy nasz organizm traci większość swojego ciepła. Nieosłonięta głowa podczas mroźnej pogody może z łatwością przysporzyć nam kataru lub przeziębienia.

Oczywiście, niektóre nakrycia głowy dedykowane na okres jesienno-zimowy nadają się do stosowania także latem. Do takich należą choćby kapelusze i kaszkiety, z których korzystać możemy przez cały rok. Zimą, te nakrycia głowy pełnią funkcję izolacji termicznej, latem natomiast – dobrze transportują powietrze, przewiewając nasze włosy i skórę głowy.

Czapka czapce nierówna

Z jakich czapek warto korzystać, jeśli zależy ci na eleganckim lub męskim wyglądzie? Znajdziemy różne opcje do wyboru, spośród których pragniemy polecić szczególnie kilka następujących.

Wspomniany już kaszkiet to ponadczasowy i niezmiennie popularny rodzaj nakrycia głowy. Zgodnie z powszechnie panującą opinią, kaszkiety to uniwersalne czapki – dzięki ich lekko trójkątnej podstawie pasują do każdego typu głowy, niezależnie od jej kształtu lub rozmiaru. Ponadto, sprawiają wyjątkowo atrakcyjne wrażenie – dodają uroku i stylu oraz pasują zarówno do sytuacji eleganckich, jak i do noszenia na co dzień.

Tradycyjne czapki zimowe to kolejny rodzaj niezwykle popularnych nakryć głowy. Doceniamy je przede wszystkim ze względu na skuteczną ochronę przed zimnem oraz – możliwość odnalezienia takiego fasonu, który będzie idealnie pasował do naszych preferencji. Czapki są dostępne zarówno w stonowanych wersjach kolorystycznych, jak i w bardziej “żywych” barwach. Szczególną odmianą tradycyjnych czapek są tak zwane czapki-smerfetki, o nieco wydłużonym kroju.

Kapelusz to nakrycie głowy niezbyt popularne w naszym kraju, niemniej – ma  swoich oddanych wielbicieli. Po kapelusze sięgają zarówno starsi, jak i młodsi panowie, najczęściej jednak – ubierają je do określonych sytuacji lub miejsc, które pragną odwiedzić.

Czapki marynistyczne to wyjątkowy rodzaj czapek, zyskujący w ostatnich latach na popularności. Mają uniwersalny – okrągły lub owalny – kształt oraz wyposażone są w krótki daszek z przodu. Czapki te są niezwykle skuteczne w izolacji termicznej w okresie zimowym. Ponadto, dodają elegancji i uroku mężczyznom w średnim i późnym wieku, a także brodaczom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here