Zastanawiasz się jaka fryzura będzie dla Ciebie idealna? A wiesz, że najlepiej dobierać ją do konkretnego kształtu twarzy? Wystarczy, że określisz, jaki kształt ma Twoja twarz, a my podpowiemy Ci, w jakiej fryzurze będziesz wyglądał najlepiej. W dzisiejszym artykule omówimy kilka popularnych fryzur. Na pewno znajdziesz pośród nich taką, która będzie idealnie do Ciebie pasować.

Fryzura do owalnej twarzy

Jeśli masz owalną twarz, to daje Ci niemal nieograniczone możliwości doboru fryzury. Kształt owalny jest uważany za idealny. To oznacza, że stylista nie musi ukrywać ani uwydatniać żadnych jej cech. Jest to także spore wyzwanie. Fryzura musi być dobrana tak, aby nie zaburzać idealnych proporcji twarzy. Wybierając fryzurę, na pewno powinieneś unikać poszerzania boków. W przeciwnym wypadku Twoja twarz stanie się zbyt okrągła.

Fryzura do kwadratowej twarzy

Wiesz, który ze znanych piłkarzy ma kwadratową twarz? To David Beckham. Twarz w kształcie kwadratu zdecydowanie wymaga wydłużenia. Dlatego podczas wyboru fryzury powinieneś postawić na krótko ostrzyżone boki oraz pozostawienie nieco dłuższych włosów na górnej części głowy. Jeśli nie chcesz zbyt mocno wygalać boków, to powinieneś chociaż skrócić je do takiego stopnia, aby nie powodowały poszerzenia twarzy.

Fryzura do podłużnej twarzy

Podłużna twarz jest uznawana za pewną modyfikację twarzy kwadratowej. Dobierając fryzurę, przede wszystkim powinieneś uważać, aby jej dodatkowo nie wydłużyć. W tym przypadku styliści nie zalecają zbytniego skracania boków. Górną część fryzury możesz pozostawić nieco uniesioną. Dzięki temu uzyskasz efekt trochę bardziej poszerzonej twarzy. Mężczyźni, których twarz jest podłużna, powinni raczej unikać zapuszczania zarostu. Jak łatwo się domyślić może on dodatkowo wydłużyć kształt twarzy.

Fryzura do trójkątnej twarzy

Cechy charakterystyczne trójkątnej twarzy to przede wszystkim wąski podbródek i szerokie czoło. Zadaniem stylisty jest w tym przypadku optyczne zwężenie czoła. Możesz też spróbować poszerzyć dolną część twarzy. Będzie to wymagało zapuszczenia dłuższego zarostu. Styliści często proponują także zostawienie dłuższych włosów i stworzenie z nich artystycznego nieładu. Innym rozwiązaniem jest grzywka, która będzie częściowo zasłaniać czoło.

Fryzura do okrągłej twarzy

I znowu zagadka! Wiesz, który ze znanych aktorów ma okrągłą twarz? Pewnie jest ich wielu, ale jeden z najbardziej popularnych to Leonardo Di Caprio. Twarz okrągła wymaga podobnych zabiegów, jakie są wykonywane w przypadku twarzy kwadratowej. Dlatego najlepiej maksymalnie skrócić boki zostawiając nieco więcej włosów na górze. W odróżnieniu od fryzury dla kwadratowej twarzy stylizacja w przypadku okrągłej twarzy powinna nadawać nieco bardziej kanciastych kształtów. Doskonale w tym przypadku sprawdzą się wszelkie nierówności, fale i zawijasy.

Masz jeszcze wątpliwości dotyczące właściwego wyboru fryzury do Twojego kształtu twarzy? W takim razie powinieneś odwiedzić jeden z salonów Jean Louis David. Szczegółowe informacje dotyczące sieci salonów znajdziesz na stronie https://jld.pl/. Tam prawdziwi profesjonaliści zajmą się Twoim wizerunkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here