Dlaczego czapka jest ważna?

0
1036

Wbrew poglądom, że czapki niekorzystnie wpływają na włosy, są nietwarzowe i niewygodne (co, oczywiście, nie jest do końca zgodne z prawdą), warto je nosić – nie tylko w czasie, kiedy temperatura spada poniżej zera, ale również wtedy, kiedy czujemy, że nam robi się nam po prostu zimno.

Dla zdrowia!

Przez głowę ucieka około 3/4 ciepła wytwarzanego przez nasz organizm, kiedy więc znajdujemy się w miejscu, gdzie panuje chłód czy mróz, bez czapki możemy się łatwo wyziębić – szczególnie dotyczy to, oczywiście, dzieci, których główki nie są pokryte tak bujnymi czuprynami jak u dorosłych. Dobrze pamiętać, by dostosować grubość czapki do temperatury na zewnątrz, zwracając jednak uwagę na to, by czapka zimowa, która będzie używana przez nas na mrozie, mogła być nasunięta na uszy.

Czapka pośrednio ogrzewa również zatoki, dzięki czemu może uchronić nas przed ich infekcjami, a także przed zwykłym przeziębieniem.

Dla urody!

Utarło się przekonanie, że czapki powodują przetłuszczanie i elektryzowanie włosów, a do tego niszczą fryzurę. Po części jest to prawda, warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że włosy, narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak mróz, wiatr czy wilgoć, mogą zostać bardzo osłabione, a przez to łamliwe. Przemrożenie cebulek włosowych może prowadzić również do ich wypadania. Jeśli zaś chodzi o kwestię fryzury, to często łatwiej zachować ją pod czapką i potem, ewentualnie, poprawić upięcie, niż uchronić włosy przed wpływem deszczu, śniegu czy wichury, które mogą doprowadzić je do stanu, w którym wymagają już tylko ponownego czesania.

Dla stylu!

Nietwarzowe i niewygodne? Niekoniecznie. Wystarczy zdać sobie sprawę z tego, że to od nas zależy, co będzie się znajdowało na naszej głowie i że „ciepłe” wcale nie musi oznaczać „brzydkie”! Obecnie jest z czego wybierać – dostępne są najróżniejsze czapki z pomponami, cekinami, obszyciami, wzorzyste lub jednolite kapalusiki i kaszkieciki, wśród których każdy na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Ciekawą opcją sa również opaski na głowę, wygodne, sportowe lub eleganckie, które są dobrą alternatywą dla tych, którzy jeszcze nie przekonali się do czapek. Swoją czapkę znajdziesz na https://www.sklep.kochamczapki.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here