Jak dbać o cerę zimą?

Zimne zimowe powietrze może spowodować wielkie szkody dla Twojej skóry i włosów. Oto kilka wskazówek, jak dbać o siebie w najzimniejszej porze roku. Z nami dowiesz się jak nie tylko dobrze wyglądać, ale również uniknąć nadmiernego starzenia się skóry.

Ubierz się ciepło

Zainwestuj w ciepłą parę rękawic, aby chronić ręce i zapobiec wysuszeniu i łuszczeniu się skóry na nich. Wodoodporne rękawice są lepsze, jeśli wychodzisz na zewnątrz w śniegu, ponieważ nie moczą rąk, co sprawia, że się odwadniasz. Nie zapomnij nosić czapki, ponieważ pomaga ona chronić włosy przed wysychaniem i utrzymują głowę w cieple. Brak czapki może sprawić, że twoje włosy będą kruche i suche, czyniąc je bardziej podatnymi na uszkodzenia. Ponadto, jeśli to możliwe, noś szalik.

W domu powinno być ci ciepło, ale nie powinnaś się pocić. Jeśli temperatura wewnątrz jest znacznie wyższa niż na zewnątrz, może to podrażniać skórę, a nawet może spowodować pęknięcie naczyń krwionośnych w wyniku szoku termicznego. Podczas chodzenia w domu należy nosić pantofle lub ciepłe skarpety.

Higiena i włosy

Zadbaj o prawidłową pielęgnację włosów

Dostosuj pielęgnację włosów do zmian pogody. Istnieje wiele szamponów, które sprawią, że twoje włosy będą silne i zdrowe w zimie. Włosy wysychają, są słabe i kruche w zimie, ale jeśli zastosujesz odpowiednie kosmetyki, unikniesz sytuacji, w której staną się one poważnym problemem. Szukaj szamponów i odżywek, które mają na celu ochronę twoich włosów, upewniając się, że są one nieco bardziej nawilżające niż te, których używasz normalnie, ale jednocześnie dobre dla Twojego rodzaju włosów. Staraj się nie myć włosów codziennie, ponieważ pozbawia to je naturalnych olejków wytwarzanych przez skórę głowy, co pomagać zachować zdrowie włosów. Nadmiar wody może prowadzić do nadprodukcji oleju, i po jakimś czasie twoje włosy staną się tłuste.

Jak chronić usta i skórę?

Zwróć szczególną uwagę na usta, aby uniknąć ich spierzchnięcia. Nałóż nawilżający balsam do ust, gdy robisz resztę pielęgnacji skóry, włącz ją do swojej rutyny. Zawsze, zanim wyjdziesz na zewnątrz, nałóż na usta trochę wazeliny czy błyszczyka, ponieważ tworzy to barierę ochronną pomiędzy zimnym powietrzem a ustami. Jednak pamiętaj, że wazelina nie jest w rzeczywistości nawilżająca, tylko chroni przed wysychaniem.  Unikaj spożywania alkoholu i palenia tytoniu, ponieważ oba te czynniki odwadniają skórę. Palenie tytoniu zwłaszcza doprowadza w szczególności do wysuszenia warg.

Zadbaj o codzienny dobry wygląd

Stosuj dobry krem do rąk w razie potrzeby. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie nosisz rękawiczek, ponieważ skóra będzie odsłaniana, a jednak wielu z nas zapomina o tym, aż do momentu, gdy skóra stanie się sucha i łuszcząca się, a nawet pęka. Aby skóra była miękka i zdrowa, rano i wieczorem wmasuj krem nawilżający do rąk, także za każdym razem, gdy myjesz ręce. Po umyciu rąk upewnij się, że je wysuszyłaś przed wyjściem na zimno.  

Stosuj zbilansowaną dietę i utrzymuj nawodnienie. Jedzenie zdrowej diety pełnej składników odżywczych i witamin jest najlepszym sposobem, aby Twoje włosy i skóra czuły się zdrowe. Ważne jest również, aby pić wystarczającą ilość wody, aby utrzymać nawilżenie skóry i włosów od wewnątrz. Jedzenie nieodpowiedniej diety sprawi, że twojemu organizmowi zabraknie pożywienia niezbędnego do utrzymania dobrego wyglądu skóry i włosów. Dobre odżywianie również sprawi, że poczujesz się lepiej! Jeśli masz problemy z utrzymaniem zbilansowanej diety, to stosuj preparaty, ale pamiętaj, że nie jest to skuteczny zamiennik dla zmiany diety.

Stwórz nową rutynę pielęgnacji skóry. Jeśli będziesz się jej trzymać przez kilka tygodni, Twoja skóra może się do niej przystosować. Czy macie jakieś dobre pomysły na utrzymanie skóry w dobrym stanie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak robić foto #OOTD?

Podstawowe kosmetyki do wykonania makijażu

Podstawowe kosmetyki do makijażu – od czego zacząć?