Jak robić foto #OOTD?

Zdecydowanie nie jest to pierwszy raz, kiedy ktoś napisał zestaw sztuczek jak prowadzić fashion Instagram. Pewnie teraz oczekujesz ode mnie, że przejdę przez wszystkie punkty, które już znasz, takie jak wybranie właściwej lokalizacji, wykorzystanie naturalnego światła w jak największym stopniu, eksperymentowanie z kątami, pomoc przyjaciółki itp.

Ale tak naprawdę, w dzisiejszych czasach chodzi o branding, dlatego też tak wiele z twoich ulubionych influencerek zawsze wydaje się cię zaskakiwać. Zatem jeśli nie szukasz pracy w mediach społecznościowych w pełnym wymiarze godzin, nie musisz podążać za każdym poradnikiem gwiazdy Insta. Dzisiejszy artykuł jest raczej przypomnieniem dla ciebie, aby dobrze się bawić na tym portalu, projektując OOTD, czyli Outfit of the Day.

Wprawdzie oświetlenie i lokalizacja mogą sprawić, że dobre foto stanie się dobrym obrazem na Insta, są jeszcze inne rzeczy, które warto rozważyć, aby Twój post był mniej sztywny i bardziej precyzyjny.

Od szczegółu do ogółu

Kochasz swój strój, ale masz złą fryzurę? A może chcesz skupić się na drobnych szczegółach swojego zespołu, takich jak biżuteria, pasek i torba? Nie ma problemu. Nie istnieje instrukcja obsługi Instagrama i #OOTD, która mówi, że musisz umieścić w kadrze całe swoje ciało. Każdy ma swoją własną formułę idealnego ujęcia, ponieważ to każda Instagrammerka ma możliwość zdefiniowania, co dla niej działa.

Ponieważ Instagram automatycznie przycina Twoje zdjęcia, znacznie łatwiej jest ustawić aparat na kwadrat, abyś wiedziała dokładnie, co będzie pasowało do Twojego zdjęcia. Pomaga również zwrócić uwagę na pewne aspekty stroju, co jest świetne dla tych, którzy nie mają dostępu do niesamowitego tła, aby uzupełnić wygląd. W ten sposób zdjęcie pozwala twojej stylizacji mówić samej za siebie.

Pracuj we dwoje

Zabaw się w “sesję zdjęciową” z ludźmi, którym ufasz! Szczególnie dla dziewczyn, które są nieśmiałe, trudno jest dowiedzieć się, jakie ujęcia działają dla Ciebie, a my często odkrywamy naszą złą stronę dzięki zdjęciom wykonane przez innych ludzi. Posiadanie kolejnej pary oczu, które odkryją najlepsze ujęcia dla Twoich zdjęć jest zdecydowanie konstruktywne. Podczas przebywania z najlepszymi przyjaciółmi, wykonuj wiele zdjęć w ciągu dnia, aby uzyskać różne kąty, ustawienia i oświetlenie. W ten sposób masz do wyboru szeroki wybór przed wrzuceniem swojego outfitu na media społecznościowe.

Baw się modą

Twoje zdjęcia OOTD nie zawsze muszą być tak poważne lub tak pozowane. Pokaż prawdziwe szczęście w swoich postach zamiast fałszywego śmiechu – jak myślisz, jakie emocje zdobędą więcej lajków w Polsce, prawdziwe czy sztuczne? Na zdjęciach Insta widzisz blogerki „zagubione w myślach”. Zawsze możesz eksperymentować z różnymi pozycjami, ale najważniejsze jest to, że chcesz się bawić z #OOTD i obrazem jako całością. Warto pozować w sposób, który naprawdę pokaże najlepsze części twojej stylizacji.

Twój Instagram jest twoją reprezentacją. Nie pozwól, aby relacje i opinie innych ludzi dyktowały to, co prezentujesz światu. Jeśli jesteś dumna z tego, co stworzyłeś i chcesz dzielić się nim ze światem, super! Ale wiedz, że niesamowity strój nie idzie na marne, gdy nie jest udokumentowany w mediach społecznościowych. Ubierasz się dla siebie, nie dla lajków!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak kupić ubranka dla dziecka?

Jak dbać o cerę zimą?