Dziesięć ulubionych filmów o modzie

Wszystkiego najlepszego w 2019 roku! Miejmy nadzieję, że na Sylwestrze wszyscy się dobrze bawiliście i mam nadzieję, że nikt jeszcze nie złamał żadnych postanowień. Ale wróćmy do tematu.

Podobnie jak większość z nas po świętach, pewnie w styczniu masz mało pieniędzy na jedzenie, zakupy, imprezy i inne codzienne wydatki w czasie wolnym. Tak więc wychodzenie z przyjaciółmi w każdy weekend na obiad czy do klubu nie zawsze jest czymś, na co możesz sobie pozwolić w styczniu czy nawet w lutym.

Skoro nie stać cię na wyjście w miasto przez jakiś czas, oznacza to, zawsze możesz zostać w domku. Możesz gotować z przyjaciółkami, plotkować z nimi, zamówić jedzenie, a następnie zakończyć noc filmem lub dwoma. W ten sposób możesz spędzać czas z przyjaciółmi bez konieczności wydawania pieniążków, wszystko w zaciszu własnego domu. Wszyscy wygrywają.

Jeśli planujesz oglądanie filmów na Netflixie i potrzebujesz pomysłów na tytuły, dlaczego nie wybrać filmów stanowiących modowe inspiracje? Terazmoda.pl kocha proponować nowe kreacje — tak naprawdę w wielu filmach kostiumy są kluczowe dla rozwoju fabuły, i to ciekawe, jak wiele można się nauczyć od bohaterek i ich stylu ubrań. I nie zapominajmy, świetne stroje filmowych bohaterek to doskonała inspiracja dla naszych własnych szaf.

Wiele z nas lubi dokumenty i filmy przyrodnicze, ale zdecydowaliśmy się skupić na filmach fabularnych, które oferują większą wartość rozrywkową, na wypadek, gdyby niektórzy goście nie byli tak bardzo zainteresowani modą, jak ty.

Samotny mężczyzna

Tom Ford ma w sobie coś z projektanta mody i reżysera filmowego, ale jest rzeczą oczywistą, że ma wyjątkowe wyczucie kunsztu, które przekłada się na wszystkie jego kreacje. Sceny z jego debiutu reżyserskiego wyglądają niemal jak sesje wideo z wybiegów mody, a stylizacje Julianne Moore są wręcz zabójcze.

Annie Hall

Androgeniczna moda dowodzi swojej popularności w każdej dekadzie, a jedną z osób, którym mogliśmy podziękować za wprowadzenie odzieży męskiej dla kobiet do mainstreamu, jest Diane Keaton w obrazie Annie Hall. Nosząc fedorę i spodnie przez cały czas, pokazała nam, że moda damska nie musi być kobieca, a tym samym stała się ikoną popkultury, co do której nigdy nie wiedzieliśmy, że jej potrzebujemy.

Atomic Blonde

Podczas gdy ten obraz nie jest filmem o tematyce modowej jako takiej, trzeba oklaskiwać Charlize Therona za te sekwencje walki, gdy nosi stylowy trencz od Diora czy Burberry. Agentka MI6 Lorraine Broughton sprawia, że kopanie tyłków w obcasach wygląda tak prosto!

Pokuta

Keira Knightley w zielonej sukni

Bez wątpienia najbardziej zapadającym w pamięć kostiumem filmu była ta zielony suknia noszona przez Keirę Knightley, podczas tej słynnej sceny, kiedy wszystko się zaczęło (będziesz wiedziała, co znaczy „wszystko”, gdy obejrzysz film). Po prostu bądź przygotowana na sięgnięcie po chusteczki!

Śniadanie u Tiffany’ego

Szczerze mówiąc, każdy film z Audrey Hepburn jest uważany za klasykę mody. To właśnie ten film całkowicie zrewolucjonizował przemysł mody już w latach 60. Bez tego filmu nie byłoby pewnie czegoś takiego jak „mała czarna” w każdej szafie!

Słodkie Zmartwienia (Clueless)

Szafa Cher Horowitz wyprzedzała swój czas i prawdopodobnie każde dziecko lat 90. nadal chciałoby mieć takie ciuszki! Podczas gdy większość jej ubrań będzie klasyfikowana jako dość nietypowa, zobaczysz okazjonalne połączenia koszulek i spódniczek oraz kilka innych trendów z lat 90., które pozwolą ci stworzyć jedyne w swoim rodzaju kombinacje.

Diabeł ubiera się u Prady

Oczywiście nie opuściliśmy Królowej wszystkich filmów o modzie. Od klasycznego makeover do sezonowych płaszczy i aż do jej ostatniego stroju, kiedy Andy osiągnęła szczęśliwą równowagę, ten film zainspiruje cię do zakupów modowych.

Wielki Gatsby

Kobieta w stroju w stylu lat 1920

Remake z roku 2013 był niczym innym jak tylko błyszczącym i błyskotliwym obrazem pierwotnie przedstawionym w powieści. Jeśli jeszcze nie widzieliście filmu, jest to w zasadzie must-have projektanta mody, z kostiumami stworzonymi przez Brooks Brothers, Prada i Tiffany & Co.

Ocean’s Eight

Kolejny film, w którym moda nie jest technicznie kluczowa, Ocean’s Eight dzieje się podczas Met Gala, jednego z najpopularniejszych wydarzeń mody w USA. Filmowa wersja gali jest nie mniej ekstrawagancka niż ta prawdziwa, a celebrytki i ikony stylu pojawiają się tam w sukniach prosto z wybiegu.

Seks w wielkim mieście

Serial był raczej kontrowersyjny pod względem mody, z równą ilością hitów i porażek. Z drugiej strony, film był niesamowity, bez kontrowersji. Za to sequel ubrał bohaterki w groteskowe, czasem bez smaku i kulturowo nieczułe ubrania.

A jaki jest wasz ulubiony film i kostiumy z filmu? Pretty Woman? Aktorska wersja Kopciuszka? Podzielcie się z nami w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Deszczowa zima – jak się ubrać?

Podstawowy makijaż dla młodych dziewczyn