Różowy — wieczna zmora kobiet

Strój, który wybieramy do noszenia na dany dzień, zależy od wielu czynników. Możesz szykować się na określone wydarzenie, przygotować się do konkretnego otoczenia. Łatwo zgadnąć, że nasze codzienne stylizacje mogą się różnić w zależności od naszego nastroju i tego, jakie strony naszej osobowości chciałybyśmy ujawnić tego dnia. Znam kobiety, które mają sygnaturowy kolor, inne dziewczyny lubią trzymać się specyficznej palety barw. Są też takie odcienie, których na ogół unikamy; czy to dlatego, że nauczyłyśmy się, że nie wyglądają na nas dobrze, albo po prostu dlatego, że  nienawidzimy tego koloru.

Znam dziewczyny, które nienawidzą czerni, inne unikają bieli, ale dla każdego, kto ma szafę złożoną z neutralnych lub monochromatycznych ubrań, prawdziwą zmorą może być różowy.

Dlaczego różowy jest problematyczny?

Być może to właśnie filmy takie jak Legalna Blondynka i American Pie przekonały Cię, że tylko blond nastolatki mogą nosić różowe ubrania. Może to fakt, że róż jest stereotypowo kobiecy i po prostu nie pasuje do twojego osobistego stylu. A może przeżyłaś traumę, kiedy twoja przyjaciółka poprosiła cię, abyś została jej druhną i sprawiła, że cała jej impreza weselna wyglądała jak zespół puszystych różowych królików? Tak czy siak, jest wiele takich kobiet, które mają mniej niż przychylne opinie na temat koloru różowego.

Być może nie dlatego, że masz coś przeciwko różowi. Może to być tylko fakt, że nie znalazłaś odpowiedniego odcienia różu, który pasowałby do twojego stylu. Powiedzmy sobie szczerze, to nie jest najłatwiejszy kolor do noszenia. Jednak na pewno nie jest niemożliwe, aby być dojrzałą i ładnie nosić różowe ubranka.

Może żywy róż nie jest dla ciebie?

Każdy, kto gardzi różowym, prawdopodobnie zobaczy błyski magenty lub inne żywe odcienie, gdy słyszy słowo „różowy”. Jednak spektrum różów jest szersze i różne róże mogą płynnie mieszać się z przedmiotami, które już posiadasz. Na przykład, mini spódnica w kolorze bladego różu będzie dość neutralna w sensie — idealna dla fashionistek, które kochają neutralną paletę kolorów. Możesz również wybrać ciemniejsze odcienie, mieszające się z brzoskwiniowym.

Drobne szczegóły

Zbyt jasny róż jest przytłaczający dla gołego oka, ale te neonowe odcienie są urzekające, gdy widzisz je na subtelnych akcesoriach. Jedwabny szalik, seksowne szpilki, torebka… cokolwiek ci się spodoba! Zarezerwuj swoje odważne wybory na małe szczegóły, a nie na plamę koloru w ubraniach.

Noś je pod zewnętrzną warstwą

Nie lubisz pomysłu noszenia tak dużej ilości różu na górze? Nie noś więc różowego swetra, a pod ciemny blezer lub kardigan wsuń różową bluzeczkę. Taka wierzchnia warstwa wyrówna jej kobiecy charakter innymi kolorami. Równowaga jest kluczem w tej stylizacji.

Wykorzystaj tradycyjnie „męskie” ubrania w różowym kolorze

Róż jest w naszej kulturze kojarzony z kobiecością, co jest kontrowersyjne, zwłaszcza w przemyśle mody, który dąży do neutralnego ubioru pod względem płci. Jednak tak długo, jak pamiętamy, uczono nas, że róż jest dziewczęcy.

Aby zakwestionować kobiecą własność różu, użyj różowych „męskich” ubrań. Tradycyjnie „męska” odzież w lekkich odcieniach, jak spodnie i blezery, łączy w sobie konwencjonalne koncepcje męskości i kobiecości, które mogą być świetne dla kobiet lubiących eksperymenty.

Teraz gdy już rozwiałyśmy błędne wyobrażenia na temat koloru różowego, w jaki sposób włączysz go do swojego stroju? Pamiętaj, aby zostawić swoje własne pomysły w komentarzach!

One Ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Para ubrana podobnie — jak to rozwiązać?

Kobieta w bluzie w pasy

Kluczowe zasady mody