Rihanna i jej płaszcze

Jak wzorować się na gwieździe popu?

Rihanna jest modelem i wzorem dla całej branży modowej — nie tylko jako celebrytka, ale jako dyrektor kreatywny Pumy czy gwiazda sceny make-up. Nieustannie przekształca branżę, w której działa, popularyzując karaibskie dźwięki i zmieniając standardy urody dzięki kolekcjom kosmetyków odpowiadających wszystkim odcieniom skóry. Nie trzeba kochać muzyki Rihanny, by doceniać jej wyjątkowy styl.

Jej sukcesy muzyczne mówią same za siebie, więc dziś będziemy mówić tylko o jej wpływie na świat mody. Rihanna śmiało łamie zasady i zaskakuje nas swoimi unikalnymi wyborami dotyczącymi mody, zwłaszcza decyzjami dotyczącymi odzieży wierzchniej. Zazwyczaj kurtki, płaszcze, i ogólnie damska odzież wierzchnia służą jako drugorzędne detale do sukienki, kardiganu, co tam nosisz pod spodem, co moglibyśmy uznać za główny składnik całej stylizacji. Zamiast traktować je jako akcesoria, RiRi postrzega odzież wierzchnią jako okazję do zmiany sposobu, w jaki wykorzystujemy tę kategorię odzieży. Warto wzorować się na niej – czyli  na kimś, kto potrafi wykorzystać dobrze znane ciuchy w zupełnie nowy sposób.

Płaszcz w centrum twojej stylizacji

Rzadko się zdarza, aby płaszcz lub kurtka były w centrum uwagi całej stylizacji. Chociaż nie ma nic prostego w stroju Rihanny, to właśnie jej płaszcz jest najbardziej przyciągający wzrok wśród wszystkich noszonych ubrań. Nie musisz nosić widowiskowego płaszcza od najlepszych stylistów, aby udało ci się stworzyć wyjątkową kreację. W rzeczywistości, każdy płaszcz, który wydaje się nieco nietypowy, będzie dobrze się sprawdzać jako wyróżniający się element zespołu, tak długo, jak pozostałe ubrania są w neutralnych kolorach, jak czarny czy odcienie szarości. Staraj się unikać żywych kolorów i wzorów, jeśli chcesz skupić się głównie na płaszczu. Taki płaszcz może mieć kolorową podszewkę czy wzór w kratę.

Płaszcz czy sukienka?

Coś jeszcze, co Rihanna uwielbia robić, to zamieniać jej płaszcze w sukienki. I to, i to podkreśla kobiecą figurę, dlaczego więc w ogóle nosić cokolwiek pod płaszczem? To na tyle ciepłe ciuchy, że możesz zmienić lekki przejściowy płaszcz w sympatyczną jesienną sukienkę. Na przykład klasyczny trencz możesz rozpiąć wysoko, na kilka górnych guzików tak, aby mieć odsłonięte ramiona i przewiązać go paskiem, by wszystko trzymało się razem. Jeśli nie masz takiego trencza, możesz, jak Rihanna eksperymentować z innymi lżejszymi płaszczykami.

Cięższe kurtki i stylizacje

Pikowane kurtki nie są zazwyczaj pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci do głowy, gdy potrzebujesz stylowego płaszcza do noszenia z dopasowaną sukienką bodycon. Nie podkreślają kształtu i dodają objętości. Rihanna jednak jak zwykle podchodzi do tego inaczej. Potrafi połączyć seksowne ubrania z tradycyjnie trudną do stylizacji zimową odzieżą, szczególnie z parkami. Tylko dlatego, że odzież wierzchnia nie jest dokładnie dopasowana do kształtu ciała, nie oznacza to, że nie możesz stylowo w niej się zaprezentować. Rozepnij grubą kurtkę, podkreśl swoje ciało, dodaj trochę objętości do górnej jego części.

 

Choć stylizacje Rihanny mogą być dziwne (i być może nietypowe), Rihanna ma swój styl i nosi wszystko z pewnością siebie. Nie każda dziewczyna może osiągnąć  jej poziomu, ale zawsze możesz zainspirować się jej ikonicznym stylem. Po odkryciu swojej wewnętrznej Rihanny znajdziesz pewność siebie, aby nosić wszystko, co chcesz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak radzić sobie z jesienną depresją?

Buty z cholewami – nie tylko na zimę