Jeśli nie masz co na siebie włożyć, noś czarny

Gdybym miała pięć złotych za każdym razem, kiedy zadaję sobie pytanie: „Co mam ubrać?”, to już byłabym milionerem… Albo pomyślmy o jakimś innym wariancie tego pytania, jak np. słynny tekst, który wypowiedziała każda kobieta: „Nie mam nic na siebie włożyć”.

Wierzcie lub nie, wybór porannej stylizacji jest pierwszą poważną decyzją, którą podejmiecie w ciągu dnia. Niezależnie od tego, co wybierzesz, czy jak długo ci zajmie decyzja, twoja poranna stylizacja jest odzwierciedleniem Twojego nastroju i osobowości. Dzięki niej możesz, kim chcesz być (przynajmniej tego dnia).

Twoje ubrania na dany dzień

Weźmy przykład. Idziesz do swojej szafy i wyciągasz prosty sweter, ponieważ próbujesz powiedzieć światu, że traktujesz siebie zbyt poważnie, aby dbać o to, co założyłaś. Jest tak, czy nie jest tak?  Jednak ten sweter został zaprojektowany i wyprodukowany przez ludzi z branży modowej w konkretnym celu. Prawdziwy znawca może powiedzieć, co oznacza jego barwa i krój.

Wszyscy kochamy czerń

Niezależnie od tego, czy jest to Twój garnitur szefowej, czy stare dżinsy i luźna koszulka, twój strój mówi innym, co mają myśleć o tobie. A wiesz, co jest zabawne? Nawet jeśli nie próbujemy stworzyć jakiejś konkretnej stylizacji, wciąż staramy się wyglądać elegancko. To znaczy, że łatwo wpaść w pętlę i nosić tylko bluzeczki ze spódnicą ołówek. Chciałabym jednak was zachęcić do eksperymentów z odzieżą.

Jeśli mieszkasz z rodziną lub współlokatorami, nie musisz się zbytnio martwić, ponieważ masz dostęp do innych ubrań. Nie znam akademika, w którym nie krążyłyby ciuchy, o właścicielkach których już nikt nie pamięta. Z drugiej strony, możesz nie mieć dostępu do cudzej szafy — pożyczenie sukienki od siedemdziesięcioletniej sąsiadki nie wchodzi w grę. Co może zrobić dziewczyna, która nienawidzi swoich ubrań i nie może przeszukiwać szaf innych kobiet?

Cóż, zacznij od dodania więcej czerni.

Czarny to nowy czarny

Od klasycznej małej czarnej po czarne dżinsy, twoje czarne ubrania oferują nieskończoną liczbę opcji. Pomyśl o tym. Czy poza bielą możesz pomyśleć o innym kolorze, który z pewnością będzie pasował do wszystkiego innego w twojej szafie? Czarno-biały, czarno-szary, czarno-czerwony, czarny i kolorowe wzory… I to nie tylko tao wszechstronność sprawia, że Twoje czarne ciuchy są dobrą podstawą dla twojej codziennej stylizacji. Amerykańscy uczeni odkryli, że czerń emanuje wieloma pozytywnymi cechami, które często chcemy przedstawić w naszych stylizacjach.

Według tych badań czerń ma najbardziej pozytywne skojarzenia spośród wszystkich kolorów. Badani postrzegali czerń jako kojarzącą się z pewnością siebie, inteligencją i seksapilem. Większość kobiet mówiła również, że preferuje ten kolor w swojej szafie i w cudzych stylizacjach.

Czarne stylowe ciuchy

Podsumowując, jeśli nie wiesz, co na siebie włożyć, wybierz czarne ubrania. Spójrzmy na niektóre z potencjalnych stylizacji, na podstawie prostych czarnych legginsów. Wybierz dowolną, czy to wygodnych legginsów na co dzień lub lśniące czarne getry ze sztucznej skóry. Możesz zestawić ją z długą koszulką lub oversize’owym swetrem. Traktuj swoje czarne jeansy-rurki w ten sam sposób, dodając do nich koszulkę z kolorowym wzorem lub białą bluzeczkę do biura, lub na wieczorne wyjście.

A jeśli nie masz ochoty nosić zbyt wyszukanych ubrań, klasyczna „mała czarna” to wszystko, czego potrzebujesz. Podejrzewam, że gdy myślisz „mała czarna sukienka”, wyobrażasz sobie prostą odmianę dobrze dopasowanej sukienki koktajlowej. Wiemy jednak, że istnieje wiele prostych czarnych sukienek, które można nosić na co dzień, od ścisłej tuby do prostej rozkloszowanej sukienki trapezowej.

Czarny jest niezawodny, wszechstronny, wyrafinowany i klasyczny. Po zrozumieniu, jak ten kolor jest p o t ę ż n y, zdasz sobie sprawę, jak łatwo jest dzięki niemu zbudować strój, gdy rano stoisz przed szafą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kobieta w bluzie w pasy

Kluczowe zasady mody

Deszczowa zima – jak się ubrać?