Idealne fryzury na deszczową pogodę!

I nastała zimna szaruga jesienna, rozpoczęły się niekończące się deszcze. Założę się, że już stałaś się ekspertką w dziedzinie ogrzewania i suszenia włosów w czasie ulewy. Chociaż wybór odpowiedniego stroju na niepogodę może potrwać dłużej, warto też zastanowić się, co zrobić ze swoimi włosami.

Jeśli twoje włosy są jak moje, trudno będzie ci utrzymać fryzurę pod kontrolą podczas ciągłych deszczów. Jeśli kaptur i parasole nie wystarczą, aby utrzymać grzywę pod kontrolą, nie denerwuj się. Przygotowałyśmy dla was listę fryzur, które stosunkowo łatwo jest nosić i utrzymać jesienią.

NIEDOSKONAŁY KOK

Luźne długie włosy nie pasują do wiatru. Nawet najsilniejszy lakier do włosów wyciągnie kilka włosów z idealnej koafiury, więc po co zajmować się długą grzywą, kiedy możesz wybrać ten nieco roztrzepany kok? Jest to fryzura łatwa w utrzymaniu, łatwa w wykonaniu i nie wymaga szalonej ilości sprayu do włosów, ani dodatkowych spinek, aby utrzymać krótkie lub dziecięce włosy na miejscu. Aby nosić włosy w ten sposób, stwórz kok, jak zwykle na głowie, a następnie lekko pociągnij za włosy po bokach, aby kok był luźniejszy (ale nie wyciągaj z niego włosów!). Pozwól nowo wyrośniętym włoskom i włosom po bokach luźno zwisać, aby dodać nieco swobody do ścisłego koku.

NIEPORZĄDNY KOŃSKI OGON

Idealny kucyk wymaga sporego wysiłku, co może być koszmarem dla perfekcjonistek, ponieważ jeden mały błąkający się włosek może zrujnować całą fryzurę, prowadząc je do rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Jest też zwykły koński ogon, który zwykle nosisz, gdy masz zamiar ćwiczyć lub gdy gotujesz, ale niekoniecznie jest to fryzura, którą chcesz mieć przy ubieraniu się, aby wyjść z domu. Jeśli nie masz cierpliwości na gładki, zaczesany ogon, wypróbuj bardziej nieporządną fryzurę. Możesz natapirować sobie włosy na szczycie głowy, aby zwiększyć ich objętość, lub oddzielić je w inny sposób, aby związać tylko połowę włosów z tyłu, pozostawiając luźne kosmyki po bokach, ewentualnie używając opaski lub spinek.

UROCZE WARKOCZE

Dlaczego coraz mniej dorosłych kobiet nosi warkocze? Być może były one bardziej popularne w dzieciństwie, ale nie jest to powód, dla którego nie można ich nosić w wieku dorosłym. Proste warkoczyki świetnie wyglądają, gdy sięgają do ramion i dłużej, zwłaszcza zestawione z odpowiednią dzianiną. Chcesz, aby warkocze były ciasne i nie wyglądały na za luźne. Podstawowe warkocze są najlepsze, jeśli masz włosy do ramion, ale możesz wypróbować warkocze odwrotne lub dobierane, jeśli chcesz. Możesz je też upiąć po bokach głowy czy zapleść widowiskową koronę.

GŁADKI KOŃSKI OGON

Jeśli nienawidzisz myśli o dziecinnych fryzurach i krótkich grzywkach, spróbuj gładkiego, zaczesanego kucyka. Jest to o wiele bardziej elegancki wygląd do biura, na wypadek, gdybyś miała ważne spotkanie i musiała wyglądać jak najlepiej. Podobno dobry kucyk jest tak ciasno zaczesany, by oczy nieco wyszły ci z orbit! Wetrzyj trochę pomady lub żelu do włosów w dłonie, tak abyś wtarła go nieco w swoje włosy podczas robienia kucyka. Oczywiście, zabezpiecz uparte włosy spinkami.

NOŚ CZAPKĘ

Jeśli Twoje włosy są w większości pod kontrolą, ale nadal chcesz chronić je przed deszczem, wystarczy narzucić na nie czapkę. Nie jesteś fanką czapek w stylu beanie? Zmień jedwabny szal w opaskę na głowę lub opaskę na włosy, którą owiniesz wokół czoła i z tyłu głowy.

A jak ty lubisz nosić włosy w deszczowy dzień?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Modowe GIFy na grudniowy weekend

Jak skutecznie planować zakupy prezentów