Deszczowa zima – jak się ubrać?

Pogoda ostatnio robi się coraz bardziej szalona, coraz częściej wybuchają burze, a zimą leją deszcze. Cóż, taki mamy klimat. Jednak z pewnością wiesz, że każda kobieta kocha być tak bezpieczną i suchą, jak to tylko możliwe. Czasem jednak trzeba wyjść z domu w ulewny deszcz czy gdy z nieba sypie śnieg. Przy tak ponurej pogodzie, moda może być ostatnią rzeczą, o której myślisz. Na szczęście jestem tu po to, aby powiedzieć, że stylowy strój może po prostu pomóc ci zwalczyć twojego jesiennego bluesa. Oto kilka porad, które pomogą ci czuć się jak promień słońca w deszczowy dzień.

Zaprojektuj styl od podstaw

Nie wiesz, od czego zacząć? Dwa najważniejsze elementy stroju na deszczowy dzień to wodoodporne buty i parasol. W rzeczywistości masz więcej opcji odzieży, niż wydaje ci się, gdy myślisz o tym rodzaju pogody, ale nie możesz rezygnować z wygodnego obuwia. Ulewy są wystarczająco przygnębiające, więc musisz zachować ciepło, wygodę… a każda kobieta wie, że ładne i stylowe buty potrafią rozjaśnić nawet najbardziej ponury nastrój. Na ogół to, co określamy mianem “buty przeciwdeszczowe” może być dość niewygodne, jeśli nie masz odpowiednich skarpetek. Idealnie byłoby, gdybyś nosiła grubsze skarpety, które chroniłyby cię przed pęcherzami. Dzięki nim Twoje stopy będą czuły się przytulne.

A jeśli tradycyjne buty przeciwdeszczowe są dla Ciebie zbyt duże i nieporęczne, pamiętaj że skóra jest nieprzemakalna. Zamiast kaloszy wybierz stylowe botki czy kozaczki, ale najlepiej unikać zamszu. Upewnij się również, że konserwujesz je przy pomocy wosku lub wodoodpornego sprayu, aby zapobiec ich zużyciu i rozerwaniu. Ostatecznie chcesz, aby Twoje buty wytrzymywały przez długi czas.

Uważaj z szarościami i bielą

Bezpieczne kolory do noszenia w czasie deszczów to zazwyczaj czarny, granatowy i inne ciemniejsze odcienie. Prawdę mówiąc, prawie każdy kolor może być noszony podczas deszczowej aury, wszystko zależy od tego, jak rozmieszczasz barwy – ja lubię dodać odrobiny koloru podczas deszczowej smutnej atmosfery. Jednym kolorem, którego chcesz całkowicie uniknąć (chyba że przedmiot jest wykonany z wodoodpornej tkaniny) jest szary. Krople deszczu i plamy potu są znacznie bardziej widoczne na szarej odzieży, zwłaszcza bawełnianej, więc pamiętaj o tym.

Biały jest kontrowersyjnym kolorem na jesień i zimę

Biały to kolejny kolor, który rzadko się nosi w deszczu, ale niekoniecznie oznacza to, że MUSISZ go unikać. Oczywiście, używaj zdrowego rozsądku, unikając rzeczy takich jak białe dżinsy, białe sukienki i białe płaszcze wierzchnie z powodu plam z kałuż. Białe koszule, bluzki i topy w ogóle są w porządku, tak długo, jak coś na nie nałożysz.

Nie stylizuj włosów za bardzo

Wydaje się to oczywiste, ale zawsze warto o tym przypomnieć. Nawet jeśli układanie wymyślnej fryzury jest częścią twojej codziennej rutyny, najlepiej jest nosić naturalne włosy, w wysokim kucyku, a może zaplecione w kok. Innym sposobem na dobrą fryzurę na deszczową pogodę jest zaplatanie warkocza. W ten sposób, podczas wędrówek przez wiatr i kałuże, twoje włosy nie będą smagać cię po całej twarzy. A jeśli niektóre włosy wypadną z warkocza, nie martw się. Nikt nigdy nie narzekał na niechlujny warkocz.

Ciepłe płaszcze

Prawdopodobnie drugą najgorszą rzeczą po mokrych stopach jest mokry kaptur twojej bluzy, który nigdy nie wysycha podczas ośmiu godzin pracy. Jeśli chodzi o deszczową pogodę, zawsze lepiej jest ubrać się za ciepło niż za zimno. Tak więc wykończ swój strój płaszczem przeciwdeszczowym lub jakąkolwiek inną warstwą zewnętrzną chroniącą przed ulewną pogodą i chłodem. Może być to stylowa bomberka czy modny płaszcz.

Nie zapomnij o parasolu

Możesz pomyśleć, że kaptur lub płaszcz przeciwdeszczowy wystarczy, aby ochronić się przed mżawką. Nigdy jednak nie lekceważ deszczu, szczególnie w Polsce Parasolka pomoże ci zachować suchość w ponurą pogodę. Pamiętaj jednak, że to modny dodatek. Możesz wybrać jaskrawo żółty parasol, taki w ozdobny wzór, lub sugerujący tęczę – w jesiennej, polskiej pogodzie rozjaśnią każdy dzień!

One Ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jeśli nie masz co na siebie włożyć, noś czarny

Dziesięć ulubionych filmów o modzie