Czym jest Czarny Piątek?

Czarny piątek zbliża się wielkimi krokami… Jeśli nie wiesz, czym jest czarny piątek, zazdroszczę ci!

Czym jest Black Friday?

W Ameryce obchodzi się bardzo popularne święto Dziękczynienia. Podobnie jak Boże Narodzenie w wielu krajach, jest to festiwal rodzinnych spotkań, wspólnego jedzenia. To w zasadzie dzień wolny, ale jak w Polsce na Wigilii, każda mama i rodzina gospodarzy jest bardzo zajęta! I w przeciwieństwie do świąt Bożego Narodzenia czy Chanukki to nie jest święto religijne, więc jest to też patriotyczne i świeckie dla wielu Amerykan. Dzień Dziękczynienia wypada w czwarty czwartek miesiąca. I to święto oznacza początek sezonu świątecznych zakupów.

Zatem oznacza to, że wiele sklepów jest zamkniętych w czwartek i niedzielę, a w sobotę wiele sklepów ma krótsze godziny zakupów… a więc, jeśli chcesz zrobić zakupy, trzeba to zrobić w piątek. Ale Amerykanie jak Polacy, lubią długie weekendy — wielu pracowników sklepu bierze dzień wolny od pracy, a dla tych, którzy zostali w pracy, to oznacza duży stres, gdy mierzą się z ludźmi, którzy chcą zrobić zakupy w piątek… a więc to się nazywa Czarny Piątek.

Z drugiej strony może to oznaczać, że właściciele sklepów przestali być na minusie (co oznaczało się czerwonym atramentem) i zaczęli być „in the black”, w czerni, czyli na plusie. Tak czy inaczej, ten czarny piątek oznacza dłuższe godziny otwarcia sklepów (niektóre sklepy otwarte są już od 5 rano!), ogromne zniżki, promocje i oferty. Czarny piątek jest dniem szaleńczych zakupów dla wszystkich klientów, są nawet specjalne gazetki, kiedy ogłasza się wielkie promocje! A ponieważ wiele osób bierze dzień wolny, mogą poświęcić cały dzień na zakupy.

Świetne oferty w każdym sklepie

Nawet jeśli nie mieszkasz w Ameryce, możesz znaleźć świetne oferty — Dziękczynienie nie przyjmuje się w Polsce, ale Black Friday już tak. Wielu sprzedawców wprowadza również Cyber Monday. Cyber Poniedziałek to pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia, kiedy ludzie wracają do pracy po weekendzie i świątecznym leniuchowaniu i kupują rzeczy on-line, korzystając z lepszego połączenia internetowego w miejscu pracy! Więc w tym roku, nawet jeśli nie jesteś Amerykaninem, spójrz na swoje ulubione sklepy internetowe — a rzeczy takie jak muzyka, e-booki, filmy czy gry wideo mogą być tańsze do pobrania z sieci już w ten piątek, czy poniedziałek!

Ale nie chcesz wydawać zbyt wiele. Jeśli widzisz wiele okazji – 80% taniej — możesz być zachęcona do kupowania rzeczy, których nie potrzebujesz. Sporządź listę. Sama lubię zrobić listę rzeczy, których potrzebuję, a następnie listę rzeczy, które mogę ewentualnie kupić, a także zarezerwować 50-100 złotych na zakupy pod wpływem impulsu i nic więcej. Ale dotyczy to tylko możliwości dużych promocji, nie zniżki 20% na buty!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cardi B i jej nowa modowa kolekcja

Spodnie do kostek na jesień