Czy okulary mogą być modne? Pewnie!

Media są dość okrutne dla kobiet noszących okulary, często przedstawiając je jako klasyczne kujonice, bez szans na znalezienie miłości. Znacie te amerykańskie filmy, w których brzydkie kaczątko rozpuszcza włosy, zdejmuje okulary i staje się królową piękności. Jest o wiele za dużo filmów, które w tak negatywnym świetle umieściły okulary.

Tak naprawdę, okulary to świetny modny dodatek. Podobnie jak chokery na szyi lub zegarek na nadgarstku, oprawki są stylistycznym wyborem, który każda kobieta z niedoskonałym wzrokiem powinna wykorzystać. Nigdy nie powinieneś być zażenowana z powodu noszenia okularów w miejscach publicznych. Często dziewczyny skupiają się bardziej na makijażu, odcieniu skóry i fryzurze, która pasuje do ich okularów, zapominając, że stylizacja jest całościowa i każdy element naszego wyglądu się liczy.

Kobieta w okularach
Okulary potrafią całkiem odmienić Twój wygląd

Nie martw się, jeśli po raz pierwszy to słyszysz. Być może do tej pory nie popełniłaś żadnego poważnego błędu w modzie. Ale po prostu warto wiedzieć, jak możesz poprawić swój styl, nosząc odpowiednie oprawki okularów.

Ogranicz ilość dodatków

Jeśli znasz zasady dotyczące noszenia dodatków, wiesz, że nie należy nosić ich zbyt wiele, aby nie przytłaczały Twojej stylizacji… ani nie nosić ich zbyt mało, co stworzy wrażenie, że czegoś ci brakuje w ostatecznym wyglądzie. Z czymś tak odważnym, jak okulary, chcesz opierać się o minimalistyczny styl. Po prostu, mniej znaczy więcej.

Za wszelką cenę należy unikać dużych kolczyków i grubych naszyjników. Małe lub proste kolczyki ze sztyftem, prosty naszyjnik lub choker to limity biżuterii na głowie. Jeśli lubisz bardziej widowiskowe dodatki, możesz wybrać ceramiczne kolorowe bransoletki lub barwny zegarek na nadgarstku.

Duże dekoracje we włosach, jak kokardy, szpilki itp. mogą być całkiem słodkie, ale tak jak w przypadku biżuterii, nie chcesz przedobrzyć z akcesoriami do włosów. Zachowaj prostotę.

Elegancja i okulary

Stylizacja na „nerd girl” jest ostatnio modna, ale nigdy nie chcesz pójść na całość, jak to robią w filmach. Staramy się przełamać stereotypy dotyczące dziewczyn noszących okulary, pamiętasz?

Kobieta w dużych okularach
Okulary potrafią być centralnym punktem Twojej stylizacji

Jest wiele sposobów na urozmaicenie wyglądu, a konkretnie na dobranie elementów szytych na miarę i dopasowanych do sylwetki. Niezależnie od tego, czy nosisz okulary typu „kocie oko”, prostokątne czy kwadratowe ramki, okulary wyglądają znacznie lepiej z eleganckim, stylowym strojem. Tworzą wtedy wygląd profesjonalistki, który znacznie bardziej podkreśla twój wyjątkowy styl niż casualowe ubrania.

Oczywiście, nie chodzi tu tylko o ubrania, które normalnie nosisz do biura lub na inną formalną okazję. Chodzi bardziej o noszenie okularów z klasycznymi elementami, aby pokazać wszystkim, że okulary mogą być stylowym dodatkiem.

Noś ubrania w tych samych kolorach, co oprawki

Masz parę spodni z granatowymi paskami lub bluzkę w grochy bordo? Te szczegóły są tym, co może zmienić twój strój w jedyną w swoim rodzaju stylizację. Jeśli masz kolorowe oprawki, użyj tych kolorów, by włączyć je do stroju. Jeśli okulary same mają charakterystyczny wzór — panterkę, paski, kwietny wzór, nie należy nosić tego samego nadruku nigdzie indziej na ciele, chyba że masz pasującą torebkę. Noś taki widoczny wzór na okularach lub ubraniu, nigdy na obu.

Używaj okularów jako plamy koloru

kobieta o rudych włosach w okularach
Możesz kreatywnie łączyć okulary z biżuterią!

Jeśli nosisz klasyczną „małą czarną”, możesz do niej bezpiecznie dobrać czerwone okulary i czerwone czółenka lub pasującą torba na ramię. Czerwony ma tendencję do przyciągania uwagi i często przydaje się, gdy chcesz użyć jasnego koloru jako akcentu. Jednak nie krępuj się wybierać innych jasnych odcieni, aby wyróżnić się na tle innych neutralnych barw. Może połącz fioletowe oprawki ze stylizacją w kolorze białym lub pastelowo różowe ramki z szarym strojem? Ty decydujesz!

Co sądzisz o tych wskazówkach? Miejmy nadzieję, że zapewniły Ci one nowe uznanie dla okularów. Są one dodatkiem, w które inwestuje więcej dziewczyn, nawet tych z doskonałym wzrokiem. Więc pamiętaj, nie ma wstydu w noszeniu okularów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odcienie skóry i ty — nasz przewodnik