Jak kupić ubranka dla dziecka?

Poradnik młodej mamy

Porady dla młodej mamy

Gdy kobieta pierwszy raz oczekuje dziecka, nie ma pojęcia na początku gdzie może kupić ubranka i resztę wyprawki dla dziecka, a już na pewno nie wie, co konkretnie ma kupić. Warto więc dowiedzieć się wcześniej, w jakim miejscu w naszym mieście znajduje się sklep dla dzieci, w którym będziemy mogły wszystko kupić za jednym zamachem, ale też dowiedzmy się co kupić od razu.

Na pewno na początek będą nam potrzebne rzeczy do szpitala. Pamiętajmy, że jeśli nie skompletujemy w ciąży całej wyprawki, to później nasz mąż może zająć się resztą, gdy my będziemy w szpitalu z naszym maleństwem. Dlatego najlepiej najpierw kupić sobie i dziecku wyprawkę do szpitala, aby już była w domu i żeby nie było później problemu.

Nie kupuj najmniejszych rozmiarów!

Na rynku można dostać naprawdę małe rozmiary ubranek dla dzieciaczków. Są one rzeczywiście piękne, wyglądają, jakby były szyte na lalkę! Jednak nie potrzebujemy ich zbyt wiele, wystarczy nam jedna para body, kaftaników czy śpioszków. Małe dzieci bardzo szybko rosną, więc z pewnością, jeśli kupimy po kilka rzeczy z najmniejszego rozmiaru to albo ich w ogóle nie założymy, bo nasze dziecko urodzi się większe, albo założymy je co najwyżej kilka razy. Pamiętaj, że dziecku wygodniej jest w luźnych rzeczach, a nie w takich, które się na nich odciskają.

Niezapomniane kaftaniki

Gdy kompletujemy wyprawkę dla naszej pociechy, nie może zabraknąć na liście zakupów kaftaników. Są one bardzo wygodne dla dziecka, a przy tym mamie łatwiej jest na początku ubrać malucha.

Pierwsze dni z dzieckiem są dla mamy naprawdę trudne. Uczy się ona o dziecku wszystkiego, szczególnie ubierania i rozbierania, a kaftaniki na pewno pomogą jej w tej nauce. Poza tym istnieją one od dawien dawna, z pewnością nasze babcie, a nawet prababcie mogą nam powiedzieć o nich sporo. Pamiętajmy też, aby kupić bawełniane kaftaniki. Są one delikatne dla skóry naszego dziecka i jej nie podrażniają, a dziecko czuje się w nich komfortowo i bezpiecznie.

Kombinezony dla niemowlaka?

W sklepach możemy znaleźć wiele różnych par spodni dla niemowlaków. Wyglądają naprawdę słodko i świetnie leżą na dziecku. Jednak czy są one dla niemowlaków dobre? Niemowlęta poznające świat lubią się przekręcać, ruszać rączkami i nóżkami na wszystkie strony, a później próbują siadać. Ubrania ze sztywnych materiałów są bardzo krępujące, więc dziecku może być niewygodnie, starsze dzieci mogą nie próbować nawet siadać, bo pas spodni będzie mu się wbijał w brzuszek. Kupując ubranka dla dzieci, kupuj elastyczne ubranka jak kombinezony czy śpioszki.

Wygodnie i modnie

Każdy z rodziców chce, aby ich dziecko było piękne od pierwszych chwil swojego życia. Pamiętajmy przede wszystkim jednak o wygodzie naszych dzieci. Powinniśmy znaleźć dla nich nie tylko lekkie, bawełniane ubranka, ale też takie, które przyciągną wzrok innych ludzi.

ubrania dla dziecka

Niech nasze dziecko wygląda schludnie, elegancko i niech czuje się wygodnie w każdej chwili swojego życia! Dobrze jest kupować śpioszki i body, bo są zwiewne i przepuszczają powietrze, ale jeśli uważamy, że dziecku jest zimno, możemy mu kupić spodnie dresowe, aby czuło się wygodnie, ale też, żeby miało ciepło. Obecnie są modne wszystkie kolory, zwłaszcza róż i błękit, ale warto wybrać bardziej jaskrawe barwy, dzieci lubią jasne odcienie.

Kupuj z głową!

Gdy dwoje dorosłych ludzi nagle staje się rodzicami, chcą wykupić najlepiej cały asortyment, bo przecież wszystko jest takie piękne! Jednak przy drugim dziecku będą wiedzieli, że to bzdura, dlaczego? Niemowlęta i małe dzieci bardzo szybko rosną, więc możliwe, że wyrosną z ubranek szybciej, niż my je im założymy!

Warto więc zatrzymać się na chwilę i zastanowić się, czy na pewno wszystkie rzeczy będą nam potrzebne. Kupujmy z głową, bo to właśnie liczy się w sklepach! Wiadomo, że będą nas kusić nie tylko piękne ubranka, ale też promocje, jednak zachowajmy zimną krew i kupmy tylko te rzeczy, które mogą nam się przydać, a na pewno będziemy mieli zaoszczędzone pieniądze i nie będziemy się później martwić co zrobić z za małymi ubrankami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworoczne postanowienia zakupowe

Jak robić foto #OOTD?